Volkswagen yeniden IRC’de

Kategori : IRC

Volkswagen, Rene Georges Rally Sport operasyonu ile etaplarda mücadele edecek olan genç yetenek Julien Maurin’in kullanacağı Polo Super 2000 ile Kıtalararası Ralli Mücadelesi’ne (IRC) geri dönüyor.

Fransız pilot sezonun dördüncü IRC yarışı olarak 7-9 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Sata Rally Azores’de start alacak.

Belçika merkezli Rene Georges takımının direktörü Jack de Keizjer : “Volkswagen’in yarışlara geri dönerek genç Fransız Julien Maurin ile anlaşmasına çok sevindim” dedi.

Maurin geçtiğimiz haftalarda Belçika’da asfalt testlerini tamamladı, toprak testlerini yarış öncesinde yapacak olan genç pilot ilk yarışında iyi bir sonuç alarak sezonun kalanında da yarışlara devam etmeyi istiyor.

Astra Racing tarafından hazırlanan Fiat Grande Punto ile çıktığı Monte Carlo Rallisi’nde mekanik sorunlarla boğuşan Maurin, son jenerasyon VW Polo S2000 ile kalan altı yarışta start alacak. Avusturyalı Andreas Waldherr, Rene Georges Takımı’nın ikinci pilotu olacak.

Maurin IRC takvimde yer alan Azores, Ypres (Belçika), Madeira (Portekiz), Barum (Çek Cumh.) Astrurias (İspanya) ve Sanremo (İtalya) rallilerinde start alacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: