Wilks 2011’de Peugeot UK takımında

Kategori : IRC

Peugeot 207 S2000

Herkesin merakla beklediği sorunu cevabı iki kez İngiltere Ralli Şampiyonluğu bulunan Guy Wilks oldu. Peugeot UK, 2011 sezonunda Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC)’de takımın Peugeot 207 S2000 aracını Guy Wilks – Phil Pugh ikilisine teslim edeceğini açıkladı.

Kronos servisi ile mücadeleye katılan Peugeot UK, Ocak ayında 100’ncü yaşını kutlayacak olan efsanevi Monte Carlo Rallisi ile başlayacak sezon Kasım ayındaki Güney Kıbrıs Rallisi ile sona erecek IRC sezonunda oniki yarışta start alacak.

Takımın yeni pilotu Guy Wilks 19 yaşında ralliye başladı, Dünya Gençler Ralli Şampiyonası (JWRC)’de de mücadele eden Wilks 2007 ve 2008 sezonlarında İngiltere Ralli Şampiyonu oldu. İlk IRC rallisine 2009 sezonunda çıkan Wilks 2010 sezonunda Skoda UK adına mücadeleye katılmıştı.

Phil Pugh 2003 yılından beri Wilks’in sağ koltuğunda oturuyor ve rallide ender görülecek bir uyum içinde mücadelelere katılıyorlar.

100. Monte Carlo Rallisi’nin startına oniki haftadan az bir zaman kaldığı için Wilks – Pugh ikilisi şimdiden hazırlıklara başladılar. İkili IRC podyumlarına yabancı olmadığından 2011 sezonunda Peugeot UK’nin de uzak kaldığı podyumlara yeniden kavuşmasına sağlayacaklar.

Guy Wilks heyecanını şöyle paylaştı : “2011 Sezonu için Peugeot UK ile anlaşmış olmak bizi heyecanladırıyor. Skoda takımını bırakmak zor bir karar oldu, 2010 sezonunda bana verdikleri destekten dolayı onlara teşekkür ediyorum. Kronos servisli Peugeot UK takımında Peugeot 207 S2000 ile bir sezon yapma teklifi pek de karşı çıkılabilecek bir teklif değildi. Önümüzdeki sezon için çok heyecanlıyız ve şu anda bile motive durumdayız.”

Peugeot UK takımının direktörü Jon Goodman da Wilks’in takıma katılmasından fazlasıyla memnun : “Guy ve Phil’in takıma katılmasından dolayı çok mutluyum. Çok zor bir sezon geçirdik ve Kronos ile birlikte 2011’de yeniden kazanan takım olmak istiyoruz. Ralli Peugeot’nun ruhunda var ve “Motion and emotion” sözümüze uygun bir şekilde 207’nin dinamik kabiliyetlerini gösteriyoruz. Kazanan bir aracımız olduğunu biliyoruz, Guy ve Phil ile kazanan bir takım olacağız.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: