Akdeniz Üniversitesi Kızlarıyla İstanbul Şampiyonası’nda

Kategori : Mahalli Ralliler

İstanbul Otomobil Kulubü/İSOK tarafından organize edilen, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası heyecanı, bu haftasonu düzenlenecek olan, 2. yarışla devam ediyor. Rallinin startı, 11 Kasım Cumartesi akşamı saat 18:00’de Pendik Kurtköy’deki VIAPORT Alışveriş Merkezi içerisindeki Gençlik Meydanı’ndan verilecek.

İlk yarışta Fiat Palio ile Sınıf N2’de heyecana ortak olan Ayşe Kar ve co-pilotu Gamze Çalışkan, şampiyonaya öğrenim gördükleri Akdeniz Üniversitesi sponsorluğunda devam edecekler.

EkoVitrin tarafından her yıl düzenlenen dev ankette 2010 yılının En İyi Üniversitesi seçilerek yılın starları ödülünü alan Akdeniz Üniversitesi; aynı zamanda Türkiye’de en çok organ bağışı yapan üniversite olarak bilinmektedir.

Geçtiğimiz Haziran ayında da 1. Ulusal Smyrna Kısa Film Festivali’nde En İyi Kısa Film dalında ödül alan Akdeniz Üniversitesi bünyesinde yer alan Motorsporları ve Trafik Topluluğu (AKÜMOST) üyesi olan genç bayan ekibin yanında yer alarak motorsporlarına olan desteğini de sürdürüyor.

Sağlık, kültür ve spor alanlarında öğrencilerine her zaman destek olan ve fırsatlar sunan, Akdeniz Üniversitesi; motorsporları arenasındaki diğer üniversite kurumlarına da örnek teşkil ediyor.

Genç ekip, 2.yarış öncesi son durumu şu sözlerle değerlendirdi; “İlk yarışta, ilk loop’ta gayet güzel dereceler yaptık. İkinci loop’ta mekanik sorun sebebiyle ufak çaplı kaza geçirmemize rağmen, etabı tamamlamayı başardık. Aslında bu kaza bizim için çok büyük bir tecrübe oldu, amatör ruhla ciddi işler yapabileceğimizi gördük. Bu yüzden de şampiyonaya devam etme kararı aldık. İkinci yarışta ise hava şartlarının değişmesiyle yarışa farklı bir heyecan getireceğini düşünüyoruz. Frekansı iyi olan güzel bir ikiliyiz, bu bizim için avantaj nitekim bunu ilk yarışta da gösterdik. Bundan sonraki yarışlarda da her yarıştan bir tecrübe katarak daha dikkatli olacağız.”

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın orman etaplarıysa, 12 Aralık Pazar günü koşulacak. Ekipler, VIAPORT içerisinde özel olarak hazırlanan toprak zeminli özel seyirci etabını, Karadeniz sahilindeki Riva ve Cumhuriyet etaplarını 2’şer kez geçerek, toplamda 235 km yol katedecekler.

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonasının üçüncü yarışı 25-26 Aralık tarihlerinde koşulacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: