İstanbul’da Ralli Heyecanı Başlıyor

Kategori : Mahalli Ralliler

2009 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası alışveriş merkezinin içinden, VIA/PORT Moda Meydanı’ndan start alıyor. İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası başlıyor. Ralli sporu ile halkı yakınlaştırmak amacıyla alışveriş merkezi VIA/PORT’tan start alacak olan şampiyona 13 Aralık 2009 – 27 Aralık 2009 ve 10 Ocak 2010 tarihlerinde düzenlenecek üç yarıştan oluşacak.

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen ve 2002 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın 8.’si başlıyor. 13 Aralık 2009, 27 Aralık 2009 ve 10 Ocak 2010 tarihlerinde düzenlenecek 3 yarıştan oluşacak şampiyona bu sene bir farklılık yaparak alışveriş merkezinin içinden start alacak.

Amaç ralli sporu ile halkı yakınlaştırmak
Türkiye’nin en iyi outlet alışveriş merkezi seçilen VIA/PORT, Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’na start – finiş noktası, servis alanı ve ralli merkezi olarak ev sahipliği yapacak. VIA/PORT ziyaretçileri bu servis alanında ve diğer park alanında otomobilleri ve pilotlarını yakından görme fırsatı yakalayacak. Castrol ise her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ana sponsorluğunu üstleniyor.

“7’den 70’e herkesi bekliyoruz”
Castrol 2009 İstanbul Ralli Şampiyonası ile ilgili olarak VIA/PORT’ta düzenlenen basın toplantısına İSOK Başkanı Hilmi Orbay, VIA/PORT Genel Müdürü Bülent Kural, Castrol üst düzey yetkilisi, Yarışma Direktörü Emrah Ersoy, Direktör Yard. Halid Avdagiç, 2008 İstanbul Ralli Şampiyonu Serhat Öztemir, N2 sınıfının iddialı ismi bayan pilot Roya Angejiheidari ve motorsporlarının Türkiye’deki en önemli isimlerinden Volkan Işık katıldı.

Toplantıda konuşan İSOK Başkanı Hilmi Orbay, İSOK’un kuruluşundan bu güne amatörlere ve genç pilotlara destek verdiğini ve aralıksız sekiz senedir yapılan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın bunun en önemli göstergelerinden biri olduğunun altını çizerek “Bu sene Anadolu yakasına taşıdığımız şampiyonamız için Castrol’un yanı sıra VIA /PORT’un da desteğini aldık. Yarışçılar için çok güzel bir yarış hazırladık. Tüm çalışanlarımıza emekleri için teşekkür ederim.” dedi.

VIA/PORT Genel Müdürü Bülent Kural ise şunları söyledi: “İSOK ekibi şampiyona için bize geldiğinden beri büyük bir heyecan içindeyiz. Böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Start, merkezimizin içinden verilecek. Ziyaretçilerimiz arasında bugüne kadar ralli heyecanını yaşamamış olan kişiler ilk defa bir yarış otomobiliyle tanışacak. Ralli sporunun daha fazla sevilmesine, tanıtılmasına katkımız olacaksa ne mutlu bize… 7’den 70’e herkesi bekliyoruz”

Volkan Işık’a co-pilotluk…
VIA/PORT’ daki etkinlikler çerçevesinde şanslı 20 kişi Lassa’nın desteğinde ünlü pilot Volkan Işık’a co-pilotluk yapacak. Sporun gelişimi için yapılan her organizasyona destek vermekten mutluluk duyduğunu belirten Işık, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Motorsporlarının geleceği için bu tip organizasyonlar yapılması ve sporun halkla iç içe gerçekleşmesi çok önemli. VIA /PORT’ta yapılacak Castrol İSOK rallisinin yanı sıra Lassa’nın katkıları ile seyirciler için organizasyonlarla dolu bir hafta sonu olacak. Tüm motorsporu ve alışveriş severleri VIA/PORT’a bekliyoruz.”

230 km’nin 52 km’si özel etap…
Şampiyonanın ilk ayağı 13 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek. Yarış saat 10:30’da VIA/PORT Moda Meydanı’ndan start alacak. Mağazaların bulunduğu alışveriş meydanında kurulan start takından geçerek yarışa başlayacak otomobiller, Castrol ve İSOK özel seyirci etaplarını geçerek saat 16:30’da yine VIA/PORT’taki finiş takına gelmeye çalışacaklar. Toplamda 230 KM’den oluşan yarışın, 52,6 KM’si özel etap olarak organize edilecek.

Yoğun katılım bekleniyor
10 Aralık günü kapanacak kayıtların ardından yarışta start alacak ekiplerin listesi belli olacak. Yarışa yoğun bir katılım bekleniyor, yaklaşık 40 otomobilin katılımı öngörülüyor. Amatör ve profesyonel Türkiye’nin hızlı pilotlarını buluşturacak olan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nı izlemeye gelenler için ayrıca çeşitli sürprizler de organize ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: