İstanbul Ralli Şampiyonası ikinci yarışı bu haftasonu

Kategori : Mahalli Ralliler

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası ikinci yarışı, 11-12 Aralık tarihlerinde İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından organize ediliyor.Şampiyona’nın ilk yarışı 27-28 Kasım tarihlerinde düzenlenmiş ve ilk yarışın galibi Mitsubishi ile yarışan Menderes Okur- Aras Dinçer ikilisi olmuştu.

İkinci yarış ilk yarışa benzer şekilde VIA/PORT alışveriş merkezinin içinden başlayacak. Cumartesi akşam 17:00’da başlayacak yarış, Pazar günü VIA/PORT içindeki ve Riva civarındaki toprak etaplarda organize edilecek. Yarışın toplam özel etap kilometresi 48,80 Km. Pazar günü seyirciler ve motorspor severler için özel olarak organize edilen Özel Seyirci Etabı Pazar günü VIA/PORT içinde saat 10:00’da başlayacak. İki kez geçilecek etabın ikincisinin başlama saati 13:20. Pazar günü Cumhuriyet etabı 8,10 Km uzunluğundayken, Riva etabı 14,90 Km olarak koşulacak.

Şampiyonanın ilk yarışına 53 otomobil kayıt yaptırmıştı. İkinci yarışın kayıtları 9 Aralık Perşembe günü kapanacak ve yine yüksek bir katılım bekleniyor. Amatöründen profesyoneline tüm yarışçılar için vazgeçilmez hale gelen İstanbul Mahalli Şampiyonası bu sene İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın destekleriyle organize ediliyor. Ayrıca İstanbul Ticaret Odası ve VIA/PORT yarışa destek veriyor. 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ve son yarışı 26 Aralık tarihlerinde koşulacak.

Yarışla ilgili bilgi ve detaylı sonuçlara İSOK’un resmi sitesi olan www.isok.org.tr den ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: