İstanbul Şampiyonu Saniye farkla Antalya’dan…

Kategori : Mahalli Ralliler

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü  İSOK tarafından organize edilen ve son ayağı 10 Aralık’ta koşulan Castrol İstanbul Rallisi’nin final yarışında müthiş bir mücadele yaşandı.Yarış için uygun hava koşullarından da yararlanarak iyice hızlanan pilotlar, etaplarda heyecanı doruğa çıkartarak ralliseverlere eşsiz bir hafta sonu yaşattılar.

10 Aralık saat 10:30’da VIA/PORT alışveriş merkezinden start alan şampiyonanın son yarışında Mustafa Söylemez ve kopilotu Cem Bakançocukları 1,8 saniye farkla Güven Bostancı ve Çağla Bostancı ekibinin önünde finişe gelmeyi  başardı ve yarışı kazandı.  İlk ayakta da birinci olan Söylemez ve Bakançocukları ekibi bu yılın serisinden şampiyonlukla çıkmayı başardı.

Şile civarındaki etaplarda koşulan ve yağışsız bir havada geçen yarışta hız da doruğa çıkınca Castrol Seyirci Alanı unutulmaz görüntülere sahne oldu. İkinci yarıştan zaferle çıkan iddialı pilot Güven Bostancı, eşi Çağla Bostancı ile start aldığı şampiyonanın finalinde finişe ikinci sırada geldi. Çağla Bostancı bayanlar kopilot şampiyonu oldu.

Üçüncülük mücadelesi de Alparslan Çukurova- Burçin Korkmaz ekibi ile Menderes Okur- Aras Dinçer ikilisi arasında yaşandı. Üçüncülüğün sahibi bu yıl çok başarılı bir performans sergileyen ekiplerden Çukurova – Korkmaz ikilisi oldu. Son yarışı dördüncü sırada bitiren Menderes Okur, puan farkıyla bu yılki şampiyonada üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Bu yıl rekor sayıda aracın katılımıyla gerçekleşen Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nda bayan pilotlar da ağırlıktaydı. Bu yılın Bayanlar Şampiyonluğunu Serpil Pak kazandı.

Ralliseverlerin son derece keyifli ve heyecanlı geçişlere tanık olduğu bu yılki şampiyonanın üçüncü ayağına 44 araç kayıt yaptırırken, zorlu mücadeleyi 25 otomobil tamamlayabildi. Şampiyonanın Gençler Kupası’nı Castrol Ford Team Türkiye pilotu Orhan Avcıoğlu kazandı. Genel Klasmanda beşinci sıraya yerleşen Orhan Avcıoğlu, co-pilotu Burak Akçay ile tüm şampiyona boyunca başarılı bir performans sergiledi.

Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazandırılabilmesi amacıyla tüm amatör yarışçılara açık olan İstanbul Ralli Şampiyonası, İstanbul Otomobil Sporları  Kulübü (ISOK) tarafından 2002 senesinden bu yana organize ediliyor. Şampiyona 2009 sezonunda sponsorları Castrol, VIA/PORT, Fiat ve Ford’un desteği ile gerçekleşti.

Castrol İstanbul Rallisi 3. Yarış Klasmanı  (İlk 5)/ 10 Ocak 2010

1. Mustafa Söylemez – Cem Bakançocukları           Mitsubishi Lancer Evo 9
2. Güven Bostancı – Çağla Bostancı                       Mitsubishi Lancer Evo 9
3. Alpaslan Çukurova – Burçin Korkmaz                 Mitsubishi Lancer Evo 9
4. Menderes Okur – Aras Dinçer                             Mitsubishi Lancer Evo 9
5. Orhan Avcıoğlu – Burak Akçay                           Ford Fiesta ST

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası İlk 3:

1. Mustafa Söylemez – Cem Bakançocukları
2. Güven Bostancı – Çağla Bostancı
3. Menderes Okur – Aras Dinçer

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: