İstanbul’un Şampiyonu Serhat Öztemir oldu

Kategori : Mahalli Ralliler/Sait Kuş

İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışını da kazanan Serhat Öztemir – Ünal Tezel ikilisi şampiyonluklarını ilan ettiler. Mitsubishi Evo 9 ile mücadeleye katılan genç ikili 21 Aralık 2008 ve 11 Ocak 2009’da düzenlenen ilk iki yarışını da ilk sırada tamamlamıştı.

Son yarışı ikinci sırada tamamlayan Ömer Erdem – Erhan Akpınar ikilisi şampiyona ikinciliğine de ulaşırken, bu yarışta üçüncü olan Can Çelebi – Burak Erdener ikilisi genel klasman üçüncülüğünü Halid Avdagiç – Özhan Varinli ikilisi ile paylaştı.

Şampiyonanın son yarışında 39 ekip start aldı, geçilen beş özel etap sonrasında 27 ekip finişe gelebildi. Toplam 173 kilometrelik parkurda düzenlenen yarışta pilotlar 48 kilometrelik beş özel etap geçtiler. İlk etapların yoğun yağış altında geçildiği rallide pilotlar iyice ağırlaşan parkurda zaman zaman sıkıntılı anlar yaşadılar.

Öncelikle amatör sporcuların ralliye başlamalarını desteklemek ve onlara yarışma imkanı sunmak için düzenlenen İstanbul Ralli Şampiyonası altı yıldır Castrol sponsorluğunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenleniyor. Şampiyona, Türkiye Ralli Şampiyonası sezonunun sona ermesinin ardından her yıl sonunda üç yarış olarak organize ediliyor.

Bir Cevap Yazın