Mezopotamya Rallisi sona erdi.

Kategori : Mahalli Ralliler

Dört farklı etabın üçer kez geçilmesi ile 85,65 km. lik özel etap uzunluğu ve 233,90 km.lik normal etap uzunluğu bulunan III. Mezopotamya Rallisi Pazar günü saat 11:45’te ilk arabanın Cumhuriyet Meydanı’ndaki finiş podyumundan geçmesi ile son buldu. Genel klasmanda birinciliği 1:01:06,3 derecesi ile Tok Sport adına yarışan Menderes Okur Aras Dinçer ikilisi alırken onları Bonus Parkur Racing’ten 1:01:48,1’lik derecesi ile Özen Özer ve Burak Söğüt takip etti. III. Mezopotamya Rallisi’nin genel klasmandaki üçüncüsü ise Nebil Erbil ve Oğuz Bozkurt ikilisi oldu. Grup H’ta birinciliği Opel Kadett ile yarışan Tan Uydaş ve Yıldıray Öcal aldı. Araçlarında yaşadıkları sorunlardan dolayı Pazar günü Süper Ralli yapan pilotlarımızdan Mahmut Ayverdi ve Doğan Ekmekçi teşvik kupası almaya hak kazandılar. Kupa almaya hak kazanan pilotlarımıza kupalarını Mardin Valisi Sn. Hasan Duruer takdim etti. Federasyon Başkanı’mız Sn. Mümtaz Tahincioğlu, Mardin Otomobil Sporları Kulübü ile birlikte 3.’sü yapılan bu organizasyon sonucunda teşekkür plaketlerini ödül töreni esnasında Mardin protokolüne sundu.

Bayram öncesi muhteşem bir hava eşliğinde yapılan bu organizasyonda, tüm katılımcılar Mezopotamya Rallisi vesilesi ile Mardin’de bulundukları için sportif ve kültürel anlamda duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Suriye Federasyonu’ndan gelen delegeler, önümüzdeki seneler için Suriye – Türkiye işbirliği ile ilgili planlama ve çalışmaları gerçekleştirilirken önümüzdeki yıl sportif takvim oluşturulurken Mezopotamya Rallisi’nin uluslararası yapılması ile ilgili çalışmaları tamamladılar.

Bu yıl 3. kez düzenlenen Mezopotamya Rallisi’nde görevli olarak yer alan isimlerin çoğunluğunun Mardin bölgesinden olması dikkat çekiciydi. Ayrıca katılımcılar arasında yer alan Ömür Yıldırım’ın Co-pilot’ u  Ercan Kerelti’ninde Mardinli olması  otomobil sporlarının bu bölgede daha da ileriye gideceğinin sinyallerini verdi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: