36. Hitit Rallisi için geri sayım başladı….

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından bu yıl 36.sı düzenlenecek olan Hitit Rallisi için geri sayım başladı.

Türkiye Ralli Şampiyonası 5. Ayak yarışı olarak koşulacak olan Hitit Rallisi bu yıl 5 – 6 Eylül 2009 tarihlerinde Bolu’da organize edilecek. Uzun bir aradan sonra 1973’te ilk organize edildiği yere, Bolu’ya dönen yarışma camiada büyük heyecan yarattı.

Temmuz ayında gerçekleştirilen ANOK Abant Tırmanma yarışmasının elde ettiği büyük başarının ardından çalışmalarını hızlandıran kulübümüz, bir aylık sürede 36. Hitit Rallisi için tüm hazırlıklarını sonlandırdı.

5 Eylül Cumartesi akşamı Valilik binası önünden 20:15’te verilecek seremoni start ile başlayacak organizasyon, 21:15’te Seyirci Özel Etabı ile devam edecek. Bolu Valisi Sn. H. İbrahim Akpınar, Bolu Vali Yardımcısı Sn. Cemal Yıldızer ve Bolu Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşecek organizasyona Bolu Belediyesi’nin tahsis ettiği servis araçlarıyla seyirci taşınacak.

Şehir merkezinde bulunan, Bolu Spor tesisleri ve Bolu lunaparkına komşu olan asfalt zeminli servis alanın karşısında bulunan Seyirci Özel Etabı toprak etap olarak koşulacak. Kısmi şekilde aydınlatılacak olan Seyirci Özel Etabı’nın büyük ilgi görmesi bekleniyor.Seyirci Özel Etabı’nın tamamlanmasının ardından otomobiller kapalı park’a alınırken yarışmacılar da dinlenmeye çekilecek.

Pazar günü (6 Eylül) saat 09:00’da başlayacak yarışma, Aladağlar’ın muhteşem doğasında gerçekleştirilecek. Kınık , Aladağ ve Gölcük isimli üç etaptan oluşan yarışma birinci kısmı saat 11:00’ de sonlanacak ve ilk otomobil 11:45‘de servis alanına dönecek. Pazar günü de Bolu Belediyesi tarafından tahsis edilen servisler etaplardaki seyirci noktalarına ve servis alanına seyirci taşıyor olacak.

Üç kısımdan oluşan yarışma 6 Eylül Pazar günü saat 18:00’de sona erecek. Yarışmanın tamamlanmasının ardından Servis Alanında Bolu Valisi Sn. H. İbrahim Akpınar, Bolu Vali Yardımcısı Sn. Cemal Yıldızer ve Bolu Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz’ın katılımıyla ralli merkez olarak da kullanılan Bolu Termal Otel ve Bolu Belediye Başkanlığı’nın desteğiyle bir kokteyl düzenlenecek ve dereceye giren yarışmacılar kupalarını alacaklar.

Seyirci ve basının etaplara taşınması için tahsis edilen servis araçlarının yanı sıra, seyirci alanlarına ulaşımı kolaylaştırmak maksadıyla seyirci haritaları, seyirci yönlendirme tabelaları yol tarifleri de unutulmadı. ANOK Abant Tırmanma yarışmasında ilk kez hazırlanan ve seyirci tarafından büyük ilgi gören; kurallar, otomobiller, puan durumu ve yarışmacılarla ilgili kısa bilgiler içeren ve 2000 tirajla hazırlanan Tırmanma Bülteni bu yarışmada Ralli Gazetesi ismiyle hazırlanacak ve tüm seyircilere ücretsiz olarak dağıtılacak.

ANOK

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: