Amatör Ralliciler TOMSFED’i ziyaret etti.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Amatör Ralliciler Birliği (ARB), 70’e ulaşan lisanslı sayısı ile amatör rallicilerin sıkıntılarını dile getirmeyi ve birbirlerine destek olmayı amaçlıyor.

ARB bu amaçlar doğrultusunda Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOMSFED) ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Motorsporlarının sadece zenginlerin tekelinde olmadığı, bir otomobil satın alabilecek veya kiralayabilecek her kesin yarışabileceği gerçeğinden hareketle, spora katılımın artması ve yeni sporcuların adaptasyonunda kolaylık sağlanması konularında ARB devrede olacak.

Bilgi,tecrübe ve ekipman konusunda paylaşım içerisinde olacak olan grup üyeleri, sporun öncelikle dostluk gerektirdiğinin altını çiziyorlar. ARB’nin Federasyon veya Kulüplere karşı bir güç oluşturmaya çalışmadığı, aksine ileriye dönük organizasyonlarda organizatörler ile amatör sporcuların iletişimini sağlamayı amaçladığı belirtiliyor. ARB kurmayları amatör rallicilerin sıkıntılarını dile getirip, çözümler için ortak noktalar bulmaya çalışacak ve böylece daha çok sporcunun, çok daha fazla yarışa katılmasını sağlayacaklar.Amatör Ralliciler ilk olarak TOMSFED’i (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) ziyaret ettiler.

ARB adına Murat Güray,İlhan Mutluay ve Hakan Gürel’in katıldığı ziyarette Tomsfed adına ev sahipliğini Spor Komitesi Başkanı Metin Çeker, Eğitim Kurulu Başkanı ve Kulüpler Sorumlusu Mazhar Demiralp ve Özel Projeler Yöneticisi Murat Kaya yaptılar.Saatler süren ziyarette ARB’nin amaçları anlatıldı.Tomsfed yetkilileri bu oluşumun başarıya ulaşabilmesi için bazı önerilerde bulundular ve geçmişte yaşadıkları tecrübeleri paylaştılar. Sporun böyle bir oluşuma ihtiyaç duyduğu fikri genel kabul görürken ARB’nin amatör rallicilerin eğitimi konusunda da aktif olması gerektiği vurgulandı. Geleceğin profesyonel rallicilerinin bu grup içerisinden çıkacağı düşünüldüğünde ARB’nin çok önemli görevler üstlendiği anlaşılıyor. Amatör Ralliciler Birliği kurulalı henüz bir kaç gün olmasına rağmen hızla artan üye sayısı, geleceğe dönük dernekleşme veya Federasyonun bir alt komitesi olma gibi daha ciddi adımlar atılabileceği fikrini güçlendiriyor.

 

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: