Burak Çukurova Bursa’da Zirveyi Hedefliyor

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından organize edilen Yeşil Bursa Rallisi’nde Burak Çukurova, Eskişehir’de yaşanan aksilikleri unutturmak ve hak ettiği zirvede yerini almak istiyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası heyecanı, 22-23 Ekim tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek 6. yarış ile devam edecek. Toplam 482 kilometrelik Yeşil Bursa Rallisi’nde Yüce Auto Skoda desteğiyle Skoda Fabia S2000 ile yarışacak olan Burak Çukurova, Eskişehir’de yaşanan hakem hatalarını unutarak zirvede yer almak istiyor.

Başarılı pilot Burak Çukurova, Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında organize edilecek olan Yeşil Bursa Rallisi’nde Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarışacak. Asfalt zeminde yapılan ralli, bu yıl 144 km’si özel etap olmak üzere toplam 482 km asfalt zeminde düzenlenecek. Rallinin startı Mavi Cin’den verilirken, finişte aynı yerde olacak.
Yeşil Bursa Rallisi’nde Yüce Auto Skoda desteği yarışacak olan Burak Çukurova, bugüne kadar katıldığı 114 yarışta 104 finiş gördü. Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarışan Çukurova, Skoda’nın, 110 yıllık motor sporlarındaki başarılı geçmişine başarılı bir derece eklemek istediklerini belirterek “Eskişehir Rallisinde bir dizi aksaklık yaşandı ve 2. Sırada yer aldık. Biz bu sonucu hak etmedik, ancak yaşanan hakem hatası sonucu böyle bir sıralama oluştu. Bursa’da Skoda Fabia S2000’in gerçek gücünü ve yüksek potansiyelini yine göstereceğiz. Skoda’mızı tüm yarış severlere seyrettirmek istiyoruz bu yüzden bütün meraklıları Bursa’ya bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: