Burak Çukurova : İddiamızdan Birşey Kaybetmedik

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonasının ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde Skoda Fabia S2000 ile birinciliğe uzanan, sezonun ikinci yarışı olan İstanbul Bosphorus Rallisi’nde de iddialı olan Burak Çukurova yarışları değerlendirdi.

İddialı geldikleri Bosphorus Rallisi’nde 2’nci gün etaplarında şanssız bir şekilde yarış dışı kaldıklarını hatırlatan Burak Çukurova, Avrupa Ralli Şampiyonası’na da puan veren Bosphorus Rallisi’nin kendileri için büyük önem taşıdığını ancak talihsiz bir kaza yaşadıklarını ancak iddialarını devam ettirdiklerini belirterek şunları söyledi:
“Sezonun ikinci yarışı olan Bosphorus Rallisi takımımız adına önemli bir yarıştı. Yarış öncesi yaşadığımız lojistik problemlerden sonra 2 saatlik bir test yapma imkanı bulduk ve gerçekten Skoda Fabia’nın toprakta da ne kadar kabiliyetli ve hızlı olduğunu gördük. Yarışın ilk günü olan Cuma günü etap içinde ufak bir spin yaşamamıza rağmen günü 4’ncü olarak tamamladık ve ikinci gün için bütün konsantrasyonumuzu birinciliğe yoğunlaştırdık. Maalesef ikincinci günün ilk etabının ikinci kilometresinde çok süratli bir tepenin arkasında benim yol notunu geç algılamam sonucu bariyerlere vurarak yarış dışı kaldık. Bu kendim ve takımım adına çok üzücü oldu fakat üçüncü gün yarışa super rally yaparak geri döndük. Amacımız otomobile daha fazla ısınmak, önümüzdeki yarışlara antrenmanlı olmak ve Skoda bayrağını dalgalandırmak içindi. Yarışın son günü 2 etapta yaptığım Best Time ile hem rakiplerimizi geçebildiğimizi hem de otomobilin ayarlarını oturttuğumuzu gördük. Bu da bizi çok mutlu etti. 7 yarışın 6’sının puan verdiği sezonda biz sıramızı bu yarış savdık diye düşünüyorum. Bundan sonraki yarışlarda da başarılı olup sezonu güzel bir finalle tamamlamak istiyorum. Buradan Yağız Avcı’yı birinciliğinden dolayı kutluyorum.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: