Burak Çukurova Kazandığı Yarışı Komiserler Kararı ile İkinci Bitirdi

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Eskişehir Rallisinin son etabında hakemlerin manuel süre tutarak zamanını ölçtüğü Burak Çukurova, 2.nci ilan edilmesi üzerine yaptığı itiraz sonucu değiştirmedi. Çukurova TOSFED’in ilgili kurumlarına temyiz başvurusunda bulundu. Birincilik ve İkincilik kupası karar sonrası verilecek.

Türkiye Ralli Şampiyonası heyecanı, 1-2 Ekim tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilen 5. Ayağında yaşanan bir dizi aksaklık sıralamayı etkiledi. Toplam 267 kilometrelik Eskişehir Rallisinde, Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi Yüce Auto Skoda desteğiyle Skoda Fabia S2000 ile yarıştı. Burak Çukurova son etapta fotoselin çalışmaması nedeniyle yarış hakeminin manuel zaman tutması sonucu ikinci ilan edildi. Karar üzerine yarış komiserlerine itirazda bulunuldu. Diğer yarışçıların dereceleri fotosel ile belirlenirken, sadece Çukurova’nın zamanının manuel belirlenmesi pilotların tepkisine neden oldu. Burak Çukurova’nın itirazının kararı değiştirmemesi üzerine TOSFED’in ilgili kurullarına temyiz başvurusu yapıldı. Kurula yarışla ilgili video görüntüleri, araç kayıtları gibi tüm datalar teslim edildi. Birincilik ve İkincilik kupası karar sonrası verilecek.

Burak Çukurova, co-pilotu Ünal Tezel ile ikinci gün gerçekleştirilen 6 etabın son etabı olan Banaz etabına en yakın rakibinin 2.7 saniye önünde başladı. Etap sonunda ise zamanının manuel belirlenerek ikinci sıraya düştüğünün bildirilmesi üzerine karara itiraz etti. Çukurova “Bu yarışı başarıyla 1.nci sırada tamamladığımıza inanıyorum. Finish çizgisini geçtiğimiz anda ben ve ekibimin elde ettiği zamanlamayla birinci olduğumuzu gördük. Ancak hakemin fotoselin çalışmadığını, o yüzden zamanımın kronometre ile belirlendiğini ve 2.nci olduğumu belirtmesi üzerine karara itiraz ettik. Co pilotum Ünal Tezel ile birlikte baktığımızda 11.24 olan zamanımız, hakemler tarafından 11.34 olarak açıklandı. Maalesef 5 gün boyunca yaşanan stres bir hakemin yanlış davranışı ile buraya geldi. Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi de çok iyi bir yarış çıkarttı, ancak elimizdeki tüm kanıtlar haklı olduğumuzu ve 1.nciliği hak ettiğimizi belgeliyor. Burada çok kalabalık bir ekibin hakkının yenmesi söz konusu. Temyiz kurulunun haklılığımızı ve başarımızı tescil edeceğine gönülden inanıyorum. Kalan yarışlarda bu tür haksızlıkların önüne geçilmesi için yetkililerin daha titiz çalışmalarını temenni ediyorum. ” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: