Castrol Ford Team Türkiye’den kendi evinde büyük zafer

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Ford Otosan Kocaeli Rallisinde Castrol Ford Team Türkiye kendi evinde hem genel klasmanda hem de gençlerde çifte zafer elde etti. Castrol Ford Team Türkiye, 29’uncu Ford Otosan Kocaeli Ralli’sini de zaferle bitirdi. Pilotlar ve Takımlar Şampiyonası’nda mutlu sona emin adımlarla ilerliyor. Ford Otosan’ın ev sahibi olduğu Kocaeli Rallisinde 1 ve 2’nci sırada bitiren Yağız Avcı ve Murat Bostancı, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da ilk 2 sıradaki yerlerini korudular. Fiesta R2 aracı ile Emre Yurdakul dört çeker ve iki çeker rakiplerini geride bırakarak Genel Klasmanda 6’ncı olurken Fiesta ST aracı ile genç pilot Emre Zümrüt 10’unculuğa ulaştı.

Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye pilotları, ardı ardına üçüncü kez ilk iki sırada finişe ulaşarak tekrar duble yaptı ve kırılması zor bir zafere imza attılar. 30-31 Temmuz tarihlerinde 12 Özel Etap üzerinden gerçekleştirilen ve toplamda 355,57 kilometrenin geride bırakıldığı yarışta 10 Özel Etap’ta en iyi dereceyi yapan Castrol Ford Team Türkiye pilotları, elde ettikleri puanlarla takımlarının da şampiyonadaki liderliğini güçlendirdi. Sıcak iklim koşullarıyla iyice zorlaşan parkurda 43 aracın start aldığı Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde 18 araç finişe ulaşmayı başarabildi. Castrol Ford Team Türkiye’nin iki Fiesta S2000, bir Fiesta R2 ve bir Fiesta ST araçlarının finişe ulaşmasıyla Fiesta’lar bir kez daha dayanıklılıklarını ve performanslarını kanıtlamış oldular.

Otay: “Genç pilotlarımız ile gurur duyuyoruz”
Türkiye’de motorsporlarını uzun yıllardır kesintisiz destekleyen tek firma olan Ford Otosan, Kocaeli Rallisi’nin de 9 yıldır aralıksız olarak ana sponsorluğunu üstleniyor. Ford Otosan’ın, Kocaeli’nin ekonomisine olduğu kadar, şehrin sportif, kültürel ve sosyal yaşantısına da katkı yapmayı öncelik olarak belirlediğinin altını çizen Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Kocaeli Rallisi ile kendi evimizde Kocaeli halkı ve ralli severlerle ralli coşkusunu yaşadık. Türkiye’de motorsporlarının gelişmesi için çalışıyoruz ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen genç yeteneklere destek veriyoruz. Genç ve yetenekli pilotlarımız Yağız Avcı, Murat Bostancı, Emre Yurdakul ve Orhan Avcıoğlu’nun Kocaeli Rallisi’nde gösterdikleri performanstan son derece memnunuz. Kendi segmentinde Türkiye’nin en çok satan 5 kapılı aracı olan Fiesta modelimizin dayanıklılığını ve üstün sürüş performansını ralli parkurlarında da kanıtlamaya devam ediyoruz” dedi.

Bostancı: “Fiesta ve genç ekibimizin başarılarından memnunuz”
2011 sezonunu hedefleri doğrultusunda başarılı bir şekilde sürdürdüklerini belirten Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Yağız Avcı ve Murat Bostancı son iki yarışta ilk iki sırada finişe ulaşarak takıma önemli puanlar kazandırmışlardı. Kocaeli Rallisi’yle bu seriye bir yenisi daha eklenmiş oldu. Kendi evimiz olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde de dört otomobilimizi finişe ulaştırmış olmak bizim için önemli. Kendi seyircilerimizin önünde çıktığımız bu yarışta ilk etapta Murat Bostancı’nın yaptığı en iyi etap zamanıyla start aldık ve liderliğimizi finişe kadar sürdürmeyi başardık. Bu arada genel klasmanda elde ettiğimiz 1 ve 2’ncilik ile bunu taçlandırdık. Fiesta S2000 araçlarımızın yanı sıra genç ve yetenekli pilotlarımız Emre Yurdakul ve Yunus Emre Zümrüt’ün Fiesta’ları ile yine çok iyi performans sergiledik” dedi.

Türkiye Ralli Şampiyonası Puan Durumu
Pilotlar

1. Yağız Avcı 85,00
2. Murat Bostancı 60,20
3. Ercan Kazaz 51,00
4. Burak Çukurova 50,00
5. Fatih Kara 40,00

Takımlar
1. Castrol Ford Team Türkiye 191,40
2. Bonus Parkur Racing 113,80
3. Tok Sport 96,60

Gençler
1. Murat Bostancı 39,60
2. Yunus Emre Zümrüt 12,00
3. Burcu Burkut Erenkul 11,20
4. Simin Bıçakçıoğlu 10,00
5. Ali Murat Pekdemir 8,60

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: