Ege Rallisi’nde 51 kayıt var

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Ege Rallisi’nin kayıt listesinde 11’i mahalli olmak üzere toplam 51 kayıt var. Asfalt zeminde koşulacak Ege Rallisi’nin startı 30 Nisan Cumartesi günü 15:00’da Forum Bornova’dan verilecek. Cumartesi 2, Pazar günü 8 olmak üzere 10 özel etap geçecek pilotlar Pazar günü 15:30’da Servis Alanı’nda kurulacak taktan geçerek yarışı tamamlamak için mücadele edecekler.

Geçen sezonun şampiyonu Yağız Avcı bu sezon da Ford Fiesta S2000 ile mücadeleye katılıyor. Castrol Ford Team Türkiye takımının ikinci Ford Fiesta S2000’ini bu yarışta Emre Yurdakul kullanacak. Yarıştaki üçüncü S2000 Burak Çukurova’nın bu yarışta ilk kez kullanacağı Skoda Fabia S2000 olacak.

Grup-Sınıf kalktı, araçlar 10 sınıfa ayrıldı
Yeni oluşturulan sınıf sistemi ile geçmiş sezonlarda kullanılan Grup N ve Grup A kavramları da ortadan kalktı. Süper 2000 araçlar Sınıf 2 olarak mücadeleye katılırken, eski Grup N araçlar Sınıf 3 olarak mücadeleye katılacaklar. Sınıf 3 içinde yer alan Mitsubsihi Evo IX araç ile yarışa katılacak pilotlar Serkan Yazıcı bu sezon da Atlas Jet – Ströer takımı adına, Ercan Kazaz ise Bonus Parkur Racing adına yarışa katılacak. Diker kardeşler Mithat Diker ve Vedat Diker de Toksport’un Evo IX’ları ile start alacaklar. Mitsubishi Evo X ile yarışa katılacak tek pilot Menderes Okur olacak. Toksport’a ortak olduktan sonra bütün Evo IX’ların kiralanmasından sonra Menderes Okur da Evo X ile mücadeleye katılacak.

Şenbahar Subaru ile Kara S1600 ile start alıyor
Prodrive’ın Türkiye’deki yetkili garajı olan Toksport, Ünal Şenbahar’a Subaru Impreza N16 getirince uzun zamandır etaplarımızdan uzak kalan Subaru’ya da özlemimiz sona erecek. İzmir’de T-max garajındaki Subaru’lar da yarışa girince Sınıf 3’te Evo’lar ile mücadele edecek Subaru’lar gözlerimizin pasını silecek. Geçen sezon Bonus Parkur Racing takımında Mitsubishi Evo IX ile yarışlara katılan Fatih Kara bu sezonun ilk yarışına Fiat Palio S1600 ile start alacak.

Yazıcı yine hızlı
Serkan Yazıcı’nın sezon başında Peugeot ile anlaştığı Burcu Çetinkaya ile Türkiye Ralli Şampiyonası ve Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC)’de start alacağı konuşulurken resmi kaynaklara göre bütçe kesintisi, dedikodu gazetesine göre ise siyasi sebeplerden Peugeot tüm operasyonu iptal etti. Serkan Yazıcı ve yeni kopilotu Fransa’daki testlere de katılmışken tüm operasyonun durdurulması dedikodu gazetesinin haklı olduğunu düşündürüyor. Serkan tüm bu karmaşada sakin kalarak etaplardaki hızının sadece bilekten değil aynı zamanda operasyon hızından da kaynaklandığını ispatlarcasına Ege Rallisi’nde Toksport’un Mitsubishi Evo IX’un direksiyonuna geçiverdi. Kendi sponsoru ile operasyonunu devam ettiren Bursalı pilot sezonun diğer yarışlarında da Toksport’un yeni gözbebeği MINI JCW Süper Production yani Sınıf 1 olarak start alacak.

İki Çeker Kupası da başlıyor
Ege Rallisi ile başlayan sezonda yeni bir kupa da başlıyor. Zirve mücadelesi veren pilotların gerisinde kalan iki çeker araçlar için düzenlenen bu kupa ile yarışlara ayrı bir heyecan gelecek. Yeni başlayan kupada ilk yarışın zirve mücadelesinde Fatih Kara, Murat Bostancı, Mehmet Pınarbaşı, Orhan Avcıoğlu yer alacak.

Sonuçlar yine rallidergisi.com’da
Ege Rallisi sonuçlarını internet üzerinden canlı takip etmek isteyenler yine rallidergisi.com/sonuc sayfasını ziyaret edecekler. Ralli Merkezi’nden canlı olarak girilecek sonuçlar anında internet sayfasında yer alacak. Cep telefonları üzerinden daha hızlı ve daha tasarruflu görüntüleme için wap.rallidergisi.com adresinden de takip edilebilecek sonuçlar sayfasında her etabın sonunda yer alan görevlilerin vereceği flaş haberler de takip edilebilecek. Flaş haberler sonuçlar sayfasındaki Haberler linkinden takip edilebilecek.

Ege Rallisi 2011 Kayıt Listesi’ne buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: