Ege Rallisi’nin galibi Yağız Avcı oldu

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen EGE RALLİSİ’nin startını Forum Bornova’da büyük bir izleyici kitlesinin önünde Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar verdi. Toplam 38 otomobilin start aldığı EGE RALLİSİ’nde, ekipler 101 km’si özel  etap olan yaklaşık 310 km uzunluğundaki asfalt parkurda yarıştılar.

Parkur Racing pilotu Yağız Avcı ile Yurtiçikargo Rally Team pilotu Burak Çukurova arasında yaşanan mücadele rallide yüksek temponun düşmeden sonuna kadar devam etmesini sağladı. Günün sürpriz ismi ise Antalya’lı Mustafa Söylemez olurken en şanssız kişisi ise  İzmir’li Öğül Orhan oldu. Ögül Orhan, kulladığı Mitsubishi Evo’nun debriyajı yağlandığı için ilk özel etap startını bile alamadan yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Rallinin iddialı isimlerinden Cenk Ceyişakar sanki oto-drag yarışındaymış gibi ilk özel etap startından 400 metre sonra yoldışına çıkarak ralliye veda etti. Ege Rallisi’nde ilk dört özel etap sonunda genç pilot  Yağız Avcı liderliği ile geçirdi. Burak Çukurova, ilk üç özel etapda en iyi zamanları yapmasına rağmen dördüncü etapta lastik patlatınca Yağız’ın 5,6 saniye gerisine düştü. Üçüncülüğe ise yarış öncesi Ege Rallisi’nde ilk üç içerisinde yer almayı amaçladığını söyleyen Mustafa Söylemez yerleşti.

Rallinin ikinci bölümünde Yurtiçikargo Rally Team pilotu Burak Çukurova’nın tüm çabalarına rağmen Parkur Racing pilotu Yağız Avcı liderliğini sürdürdü ve Ege Rallisi’nde zafere ulaştı. Yarışın son etabına kadar süren mücadelede Burak Çukurova spin atınca podyumda 2’ncilik ile yetinmek zorunda kaldı. Tecrübeli kopilotu Cem Bakançocukları ile beraberliğinden bu yana sürekli bir performance artışı kaydeden Mustafa Söylemez, ulusal bir rallide ilk defa podyuma çıktı. Parkur Racing Ege Rallisi’nin ardından hem pilotlar hem de takımlar şampiyonasındaki liderliklerini sürdürüyor.

38 otomobilin start aldığı Ege Rallisi’nde 26 ulusal, 1’de mahalli otomobil yarışı tamamlayabildi. Grup N klasmanı, Genel klasman ile aynı kalırken Grup A  klasmanında ise Clio Ragnotti’si ile Taner Şengezener, asfalt tecrübesi ile bu kupayı kazandı. Ulusal yarışa ek olarak yapılan mahalli yarışta ise birinciliği EOSK sporcusu Tunç Tuncer elde etti. EGE RALLİSİ Princess Hotel İzmir’ de gün batımında yapılan ödül töreniyle sona erdi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: