Es-Es, Kocaeli Rallisi’nde de esti.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde Ford Ka ile start alan Eskişehirspor Ralli Takımı pilotları Hakan Uçucu – Orkun Demir yarışı Genel Klasman 19.su ve Sınıf 7 Birincisi olarak tamamladı.

30 Temmuz Cumartesi günü Kocaeli Outlet Center’den start alan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne kayıt yaptıran 52 ekip zorlu toprak etaplarda mücadele etti. Oniki özel etaptan oluşan ralliyi 23 ekip tamamlayabildi. Çok kırıcı ve uzun etapların yer aldığı yarışı tamamlayabilen ekipler 31 Temmuz Pazar günü Outlet Center önünde düzenlenen kupa töreni ile kupalarını aldılar.

Eskişehirspor adına yarışa katılan Hakan Uçucu – Orkun Demir ikilisi de zorluklarla mücadele ettikleri yarışta Büyükşehir Belediyesi Özel Seyirci Etabı’nda yüzlerce seyirci önünde çıktıkları etabın en iyi 12. zamanını yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Hakan Uçucu tek yarış için kayıt yaptırdıklarını ancak aldığı puanlar ve önemli bir rakibinin puan alamaması ile Türkiye Şampiyonası’nda bir anda iddialı konuma geldiğini belirterek şunları söyledi : “Bu takım tıpkı Bando EsEs gibi taraftarın bağrından koparak oluşan bir takım. Bankadan çektiğimiz kredi ile yarışıyoruz. Ödeme gücümüzün içinde kalmak şartıyla ek kredi bulabilirsek diğer yarışlara da girip sezon sonunda Eskişehirspor’u şampiyon yapmak istiyoruz. Kocaeli Rallisi’nde aldığımız birinciliği büyük Es-Es taraftarına armağan ediyoruz. Bizler kendi çapımızda takımımıza destek olmak için yarışıyoruz ancak esas başarıyı futbol takımımızdan bekliyoruz.”

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun beşinci rallisi Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 10-11 Eylül 2011 tarihlerinde Bolu’da düzenlenecek Hitit Rallisi olacak. Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK)’un düzenleyeceği ralli ise 1-2 Ekim tarihlerinde sezonun altıncı rallisi olarak düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: