Eskişehir’de sıkı mücadele var

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı olan KYK Eskişehir Rallisi’nde ilk gün geçilen üç etap ile tamamlandı. İlk gün sonunda Ford Fiesta S2000 pilotu Yağız Avcı, Fabia S2000 pilotu Burak Çukurova’nın 0.5 saniye önünde yer alıyor. Bir diğer Ford Fiesta S2000 pilotu Murat Bostancı ise liderin 13.4 saniye gerisinde ilk günü üçüncü sırada tamamladı.

Burak Çukurova ilk özel etapta Yağız Avcı’nın 4.8 saniye önünde finişe gelerek ilk etaptan liderliği ele geçirdi. Ralli öncesinde ilk beş içinde yer almayı hedeflediklerini ve tempolarını da buna göre ayarlayacaklarını belirten Murat Bostancı ilk özel etapta takım arkadaşı Yağız Avcı’nın sadece 0.1 saniye gerisinde kaldı. Fatih Kara bir çok dört çeker aracı geride bırakarak etabın dördüncü en iyi zamanını gerçekleştirdi.

İkinci özel etapta en iyi zaman bu sefer Yağız Avcı’dan geldi. Avcı, Çukurova’nın 2.3 saniye önünde etap liderliğini aldı ancak genel klasman liderliği Çukurova’da kaldı. İlk etabın benzeri bir klasman oluşurken ilk etapta altıncı en iyi zamanı yapan Emre Yurdakul ikinci özel etapta hararet lambası yanınca etap içinde durmak zorunda kaldı.

İlk günün son özel etabında Yağız Avcı bir kez daha Çukurova’yı geçmeyi başardı ve genel klasmanda da rakibinin 0.5 saniye önünde ilk günü lider tamamladı. Takım arkadaşı Murat Bostancı da üçüncü sırada yer aldı.

Cumartesi günü 14:00’da Espark önünden verilen start ile başlayan rallide ekipler asfalt parkurda üç özel etabı geçerek araçlarını servise aldılar, servis sonrasında kapalı parka giren araçlar Pazar sabah 09:00’da ikinci gün için ilk servislerini alacaklar. Cumartesi geçilen üç özel etabı ikişer kez geçecek olan ekipler ikini günü ve dolayısı ile de ikinci günü tamamlayacaklar.

İlk gün zirvedeki pilotlar sorun yaşamadan günü tamamlarken bu yarışa Mitsubishi Evo IX ile başlayan Menderes Okur lastik patlatınca genel klasmanda gerilere düştü. Ford Fiesta R2 pilotu Emre Yurdakul da hararet sorunu yaşayınca ikinci özel etapta aracını durdurup yarış dışı kaldı. Yurdakul’un aracının ikinci güne başlama ihtimali zayıf.

KYK Eskişehir Rallisi’nin ilk gün genel klasman sonuçlarına bu adresden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: