Higgins İngiltere’de de yarışacak.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Opel Performance takımının yeni pilotu David Higgins İngiltere Ralli Şampiyonası’nda Mitsubishi Evo VIII ile yarışacak.

Takvimler karşılaştırıldığında yoğunluk göze çarpıyor hatta bir rallinin tarihleri de çakışıyor.

Mitsubishi Motors UK, David Higgins ile İngiltere Ralli Şampiyonası (BRC) dahilindeki rallilerde takımın ikinci Evolution VIII MR’ını kullanması konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

Grup N sınıfında yarışacak olan Higgins Mitsubishi ile 2003 USA SCCA’da şampiyon olmuş, geçen seneden beri Mitsubishi WRC araçlarının test pilotu idi.

Mitsubishi’nin amacı Produciton sınıfında BRC’de şampiyonluğu kazanmak. Ocak ayındaki Autosport Show’da bu dileklerini dile getiren takım yetkilileri David Higgins ile bu hedeflerine ulaşacaklarına inanıyorlar.

Paul Bridgen, Mitsubishi’nin 2005 BRC sorumlusu ve Ralliart yöneticisi olarak: “Rallide iki aracı yarıştırmayı planlamıştık ve bunun gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyum. David’in de bize katılmasından dolayı da çok sevindik. Rory ile beraber gücümüze güç katacaktır. İki aracın etaplara çıkmasında büyük emeği olan sponsorlarımızı da saymadan geçemeyeceğim: Walon, Speedline Corse, PIAA, Competition Car Insurance, Mintex ve özellikle de bu projede bizi sonuna kadar destekleyen ADR ile Pirelli.”
Motorsports ile İngiltere Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Uluslararası Galler Rallisi 24-25 Nisan’da gerçekleştirilecek.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Opel Corsa Super 1600 kullanacak olan Higgins için bu sezon fazlasıyla yoğun geçecek. Temmuz ayındaki Yeşil Bursa ve Manx Ralli’lerinin tarihlerinin çakışması sonucu Higgins ve Opel Performance bir seçim yapmak zorunda kalacaklar. İngiltere ve Türkiye’deki rallilerinin tarihleri şöyle sıralanıyor:

9-10 Nisan İzmir Türkiye
23-24 Nisan Rally of Wales BRC
7-8 Mayıs İstanbul Türkiye
20-21 Mayıs Pirelli International Rally BRC
3-5 Haziran Rally of Turkey Türkiye
8-9 Temmuz Jim Clark Rally BRC
9-10 Temmuz Yeşil Bursa Türkiye
28-30 Temmuz Manx Rally BRC
13-14 Ağustos Ankara Türkiye
2-3 Eylül Ulster Rally BRC
9-11 Eylül Fiat Rally Türkiye
24-25 Eylül Kocaeli Türkiye
8-9 Ekim Trackrod Rally BRC
22-23 Ekim Kıbrıs Türkiye
4-5 Kasım Tempest Rally BRC

Bir Cevap Yazın