Kemal Dede hayatını kaybetti…

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son rallisi olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nin son gününde yaşanan üzücü kaza sonrasında servis alanında ve ralli camiasına hüzün çökmüştü.

İkinci gün öğleden sonra geçilen dokuzuncu etap Kalburcu-3’de 07 kapı numaralı Hyundai Accent WRC’yi kullanan Ali Deveci etap içinde bir sol virajda spin atıp yoldan çıkarak A.C.A. adına çekim yapan Besim Kemal Dede’ye çarpmıştı.

Ağır yaralanan Kemal Dede (37) ilk müdahelesi için İzmit Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada gerçekleştirilen ameliyattan sonra Gebze Anadolu Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan Kemal Dede 1 Ekim günü hayatını kaybetti.

Kemal Dede’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine de sabır diliyoruz.

Kazadan sonra kalan etaplar iptal edildi ve ekipler etapları yarışmadan tamamlayarak servis alanına geldiler. Hyundai’nin diğer pilotu Serkan Yazıcı yarıştan çekilince Ford pilotları Mehmet Besler, Adnan Sarıhan ve Nejat Avcı yarışı ilk üç sırada bitirerek Ford takımını markalarda şampiyonluğa ulaştırdılar. Mehmet Besler de pilotlarda şampiyon olarak Ford’un evsahipliğinde gerçekleştirilen Kocaeli Rallisi’nde mutlu sona ulaştı.

Üzücü kazadan sonra organizasyon tüm törenleri ve tak gösterisini iptal etti ve kazanlara kupalarını verdi.

Süper 1600 kategorisinde sezon boyunca çekişen Ercan Kazaz ve Volkan Işık arasında geçen mücadele son rallide satranç oyununa dönüştü. Kazaz’ın temkinli giderken Işık da kazanmak için bastırdı ancak üzücü kazadan sonra genel klasman oluşunca Ercan Kazaz, Süper 1600 kategorisinde şampiyonluğunu garantilemiş oldu.

Grup N kategorisinde ise Hakan Dinç yarışı ilk sırada bitirmiş oldu.

Bir Cevap Yazın