Kocaeli’de son tango…

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı Ford Otosan Kocaeli Rallisi 24-25 Eylül 2005 tarihlerinde Kocaeli Motorsporları Derneği KOSDER tarafından gerçekleştiriliyor.

Kocaeli Rallisi bu sene de, geçen senelerde olduğu gibi Ford Otosan ana sponsorluğunda ve Outlet Center, Toshiba ve Kocaeli Fuar Müdürlüğü co-sponsorluklarında yapılacak. Sezonun son yarışına girerken tüm ekipler heyecanlı… Türkiye Markalar ve Pilotlar Şampiyonası’nda kazananların belli olacağı yarış, aynı zamanda S1600 ve Grup N kategorisinde büyük heyecana sahne olacak. Volkan Işık ve Ercan Kazaz arasındaki S1600 pilotlar şampiyonası heyecanı son yarışa taşındığı için izleyenler büyük çekişmeyi Kocaeli’de izleyebilecekler. Aynı zamanda Türkiye Markalar Şampiyonası’nın iki güçlü adayı Hyundai ve Ford Motorsport ekipleri bu yarışı kazanmak istiyorlar.

KOSDER bu sene ikisi yeni olmak üzere dört etap hazırladı. Cumartesi günü saat 14:00’da Outlet Center’dan start alacak ekipler sırasıyla Kalburcu, Kıyırlı, Karayakuplu ve Işıktepe etaplarını geçecekler. Işıktepe etabının seyirci noktasında izleyicilere güzel bir seyir noktası hazırlayan organizatör KOSDER, yarışın heyecanının en üst düzeyde yaşanması için çalışmalarına devam ediyor. Işıktepe seyirci etabının Cumartesi günü saat 16:50 de bir kez Pazar günü ise 10:10 ve 14:10’da olmaz üzere iki kez gecilecek. Son yıllarda başarılı organizasyonları ile hem yarışçıların hem de izleyenlerin beğenisini kazanan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, bu sezona güzel bir kapanış yapmayı hedefliyor.

Bu amaçla çalışmalarına hız veren kulüp yetkilileri, yine iddialı bir yarış hazırlıyor. Yarışma Direktörü Murat Kaya yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu sene sezon başından beri tüm yarışmacıların çok büyük bir mücadelenin içinde çok emek harcadılar. Herkesin keyif alacağı bir yarış hazırladığımıza inanıyoruz. Ekibimiz bu yarış için çok çalıştı ve ben tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nin servis alanı ve sekreteryası Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Fuar Merkezine kuruluyor. Yarışla ilgili bilgi ve dökümanlara Fuar Merkezi’nden ulaşılabilecek. Tüm ralli severler ve motor sporu tutkunlarını sezonun son büyük heyecanını yaşamak üzere Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne bekleniyor…


Haritanın büyük halini görmek için üzerine tıklayınız.

SEYİRCİ İÇİN ÖZEL ETAP TARİFLERİ
 • START/ FİNİŞH / KAPALIPARK ( OUTLET CENTER)
  Sefa Sirmen Bulvarı (Eski gölcük yolu) üzerinde sağ tarafta Outlet Center Alışveriş Merkezi içerisinde.
 • RALLİ MERKEZİ / SERVİS ALANI
  Sefa Sirmen Bulvarı (Eski gölcük yolu) üzerinde sağ tarafta Outlet Center Alışveriş Merkezi’ni geçince sağ tarafta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi içerisinde.
 • ÖE : 1-5-9 KALBURCU
  D-100 Karayoluna çıkıp gişelerden otobana girin ve İstanbul yönünü takip edin. Körfez çıkışından ayrıldıktan sonra, karşınıza gelecek olan İstanbul tabelasını takip edin, Solda Opet Benzin İstasyonunu geçtiktek sonra gelen taş kaplı köprünün önünden sağa – yukarı çıkıp etabın startına varın.

  İzmit ‘ ten İstanbul yönüne Otoyola girin , Hereke gişelerinden çıkıp hemen sonra , U dönüşü yaparak Yukarı Hereke ve Hava Radar yoluna girin, gişelerden 4.5 km. sonra gelen sapaktan Soldaki yolu takip edin. 13. km. de tekrar soldaki yol takip edilerek 15.5 km. de Elmacık sapağı tabelasından Sağa dönerek Kalburcu Etabı Stop noktasına varın.

 • ÖE : 2-6-10 KIYIRLI
  İzmit ‘ ten İstanbul yönüne Otoyola girin , Hereke gişelerinden çıkıp hemen sonra , U dönüşü yaparak Yukarı Hereke ve Hava Radar yoluna girin, gişelerden 4.5 km. sonra gelen sapaktan Soldaki yolu takip edin. 13. km. de tekrar soldaki yol takip edilerek 15.5 km. de Elmacık sapağından düz devam edin , Sapaktan 5 km. sonra Hava Radar Nizamiyesi önündeki İstanbul – İzmit tabelasını takip ederek Kıyırlı Etabı Start noktasına varın.
 • ÖE : 4-8-12 IŞIKTEPE
  Kocaeli Büyükşehir Uluslararası Fuar Merkezi’nden çıkıp ışıklardan sola dönüp Carrefoursa önünden geçin ve köprü üzerinden ilk sağa Ankara istikametine dönün. İlk Işıklardan sola dönüp Bekirpaşa Belediyesi istikametine devam edin, Büyük Yeşil Camii’ ne vardığınızda karşı sola doğru Atatürk Büstü bulunan kavşağa kadar devam edin, bu kavşaktan sola , sağda Petrol Ofisi’ni geçince sağ köşede bulunan Dia marketin önünden tekrar sağa dönüp Eski İstanbul yoluna çıkın. T.C Kocaeli üniversitesi Umuttepe kampusünü geçin, Kent Orman Alanı’ndan hemen sonra Işıktepe Orman Evi Seyirci alanına varın.
 • ÖE : 4-8-12 IŞIKTEPE-2
  D-100 Karayolundan Ankara istikametine devam edin, Kandıra otoban girişinden sağa dönüp Kandıra yönüne doğru ilerleyin 4. ışıklardan sola, Arı Gross Market’den de sağa dönerek Eski Kandıra yolunu takip edin. 1.5 Km. sonra soldaki Trafonun yanından Sepetçi ve Kaynarca Köyü yoluna girin, Sapaktan 8 km. sonra solunuzdaki çulcular, Şentepe Köyleri sapağından içeri girerek Işıktepe 2. seyirci alanına ulaşılır.

Bir Cevap Yazın