Luca Rosetti, Boğaziçi Rallisi için İstanbul’da

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Luca Rosetti, Türkiye’nin toprak etaplarına ilk çıktığında sene 2008 idi. İstanbul Rallisi hem Kıtalararası Ralli Mücadelesi’ne (IRC) ev sahipliği yapıyordu hem de Avrupa Ralli Şampiyonsı’na (ERC) puan veriyordu, Rosetti o yarıştan zaferle ayrılmıştı. İki sene sonra yeniden İstanbul’a gelen Rosetti bu arkadaş ortamında yeniden zafere ulaşarak 2010 Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki liderliğini sürdürmek istiyor.

İtalyan pilotun stilinden etkilenen Pegasus Racing’in sahibi Cem Acar ve Speed Turcars (ST Racing) Takım Patronu Yusuf Aramacı, Rosetti’nin Abarth Grande Punto S2000 ile İstanbul’da start alması için desteklediler.

Polonya’dan sonra Türk seyirciler de İtalyan pilotun stilini bir kez daha canlı canlı izleme şansına sahip olacaklar, çünkü İtalyan pilot zirve mücadelesi verirken seyircilerin de gözüne hoş gelen bir sürüş tarzına sahip.

Luca Rosetti kendine sunulan bu imkanlarla İstanbul’da mücadele etmek için sabırsızlanıyor : “Bu anlaşmadan dolayı fazlası ile mutluyum. Türkiye çok beğendiğim bir ülke, ayrıca burada çok güzel hatıralarım var. Bunun üstüne iki arkadaşım Cem Acar ve Yusuf Aramacı ile beraber olacağım. Onlara bana burada yarışma şansı verdikleri için teşekkür ediyorum, burada alacağım iyi bir sonuçla Avrupa Ralli Şampiyonası’nda liderliğimi koruyabilirim.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: