Mobil ST Racing yine zafer peşinde…

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan Kocaeli Rallisi 24-25 Eylül 2005 tarihlerinde Kocaeli Motorsporları Derneği KOSDER tarafından gerçekleştiriliyor. Türkiye Markalar ve Pilotlar Şampiyonası’nda kazananların belli olacağı yarış, aynı zamanda Grup N kategorisinde büyük heyecana sahne olacak.

Cumartesi günü saat 14:00’da Outlet Center’dan start alacak ekipler sırasıyla Kalburcu, Kıyırlı, Karayakuplu ve Işıktepe etaplarını geçecekler.  İki gün boyunca geçilecek 12 özel etabın toplam 127.50 km. uzunluğunda 12 özel etabı geçecek olan ekipler 25 Eylül Pazar günü saat 15:35’de Outlet Center’da kurulu olan finişe gelebilmek için mücadele edecekler.

Mobil ST Racing takımı Kocaeli Rallisi’nde üç otomobil ile start alıyor. Mobil’in ana sponsorluğunda, Aksa Jeneratör, Loctite, Sinta Beton, Demor ve KTS’nin desteğiyle Ahmet Burkay – Bilge Ayan (Mitsubishi Lancer Evo 7 Grup N) Hasan özseyhan-Erkan Güleren (Mitsubishi Lancer Evo 9 Grup N) ve Tansel üründül – Mert Süzgen (Mitsubishi Lancer Evo 8 MR Grup N) ekipleri takımı bu rallide temsil edecekler. Türkiye Grup N Şampiyonası’nda lider durumda bulunan Ahmet Burkay bu ralliden alacağı puanlarla sezonu birincilikle kapamayı hedeflerken, Hasan özseyhan ve Tansel üründül ise Mobil ST Racing ekibine Türkiye Takımlar Şampiyonluğunu kazandırmak için mücadele edecekler.
Mobil ST Racing takım direktörü Yusuf Aramacı Kocaeli Rallisi öncesinde “Mobil ST Racing takımı olarak sezon boyunca yüzdük yüzdük ve nihayet kuyruğuna geldik. Yeri geldi bazı yarışlarda motor sporlarının cilvesi olan beklenmedik talihsizlikleri yaşadık. Ama her şeye rağmen Türkiye Takımlar Şampiyonası ve Grup N pilotlar klasmanında  lider durumdayız  İlk kez Mobil St Racing ekibi olarak katıldığımız geçen sezon Kocaeli Rallisi sonrasında bu iki kulvarda zaferi kaçırmıştık. Bu kez centilmence ve başarıyla elde ettiğimiz liderliklerimizi Kocaeli Rallisi sonrasında mutlu sona ulaştırmak istiyoruz. Umarım bu kez gülen taraf biz olacağız” açıklamasını yaptı.

Bir Cevap Yazın