Opel Performance Yeşil Bursa’ya iki araçla katılacak.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Opel Motor Sport 30.Yeşil Bursa Rallisi’nde Burak Çukurova ve Tarık Öktem pilotajındaki iki Corsa Super 1600 ile bu sezonda zoru başarmak iÇin start alıyor.

Ingiliz pilot David Higgins ise Jim Clark Rallisi’ne katıldığı iÇin ülkesinde kaldı.

30.Yeşil Bursa Rallisi`nde bu yıl önemli değişiklikler bulunuyor. GeÇtiğimiz yıllarda etapların oldukÇa kırıcı olmasından dolayı bu sene yarışın etaplarının büyük bölümü değiştirildi. Orhaneli – Keles bölgesindeki toprak zeminli etaplarda düzenlenecek olan yarışın ralli merkezi, servis alanı ve finish noktası şehir merkezinde yer alan GökÇen Plaza olacak.


448.76 km. uzunluğundaki parkurda 10 özel etabın geÇilmesinden oluşan 30.Yeşil Bursa Rallisi, 8 Temmuz Cuma günü 18:00-23:00 saatleri arasında gerÇekleştirilecek teknik kontrol ile başlıyor. 9 Temmuz Cumartesi günü Zafer Plaza Alışveriş Merkezi önünden saat 12:00’de ilk otomobile verilecek startla başlayacak olan rallide ekipler sırası ile Nilüfer, Güngören,Çınarcık ve Karakova etaplarını geÇerek ilk ayağın ilk kısmını servis alanında noktalayacaklar.

Yeşil Bursa Rallisi`nde bu yıl farklı olarak Nilüfer Seyirci Özel Etabı geÇilecek. Ilk gün 12.45`de pazar günü de 11.00`de olmak üzere iki kez geÇilecek olan Mudanya yolu üzerindeki seyirci özel etabının ralliseverlerden büyük ilgi görmesi bekleniyor. 2002 senesinde Opel Astra Kit Car ile bu yarışı Hamdi Ünal kazanmıştı daha sonra 2003 ve 2004 senelerinde iki kez Serkan Yazıcı Yeşil Bursa Rallisi’nin birincisi oldu.

Pazar sabahı 06:30’da yarışın 2.ayağı iÇin yeniden direksiyon başına geÇecek olan ekipler, toplam 80 km. özel etap geÇerek Yeşil Bursa Rallisi’ni saat 16.20’den itibaren GökÇen Plaza’da noktalamaya Çalışacaklar. Bursa `nın muhteşem doğası ile iÇ iÇe düzenlenen rallinin ödül töreni de yine aynı akşam 19:30`da GökÇen Plaza`da gerÇekleştirilecek. GeÇen sezon son derece kırıcı bir parkurda gerÇekleştirilen ve 53 otomobilin start aldığı zorlu mücadelede sadece 23 ekip finiş görebilmişti. Opel Motor Sport pilotu Tarık Öktem – Bahadır Gücenmez Çiftide tüm yaşadığı sorunlara rağmen, kendilerinin ve mekanikerlerinin üstün Çabasıyla finişe gelmeyi başarmıştı.

Bir Cevap Yazın