Peugeot Sport Türkiye Operasyonu Durdurdu

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2010 yılında kurulan ve Burcu Çetinkaya ile Kıtalararası Ralli Mücadelesi’ne (IRC) katılan Peugeot Sport Türkiye, yakın zamana kadar yaptığı ataklarla 2011 sezonuna ne kadar hızlı girdiğinin sinyallerini veriyordu.

Sadece IRC değil Türkiye Ralli Şampiyonasında da yarışma kararı alan takım, şampiyonlardan Serkan Yazıcı ile anlaşmıştı. Burcu ve Serkan’la başarı hedeflerini aylar öncesinden açıklayan Fransız markası, şok bir kararla operasyonu durdurdu. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken, kararın gerekçeleri merakla bekleniyor. Son siyasi gelişmelerin kararda etkisinin olduğu ise söylentiler arasında.

Serkan Yazıcı ise sezonun başlamasına sadece günler kalan gelen bu şok karardan etkilenmiş görünmüyor. Toksport garajıyla anlaşan Yazıcı, 1 Mayıs’ta organize edilecek Ege Rallisine Mitsubishi Lancer EVO9 ile girecek. Toksport’un geçtiğimiz haftalarda Prodrive’la yaptığı anlaşma doğrultusunda Mayıs ayı sonunda teslim edilecek Mini JCW ise Serkan Yazıcı’nın sezon boyunca kullanacağı yeni otomobili olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: