Ralli heyecanı Bursa’da

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası heyecanı 34.Yeşil Bursa Rallisi ile Bursa’da devam ediyor. 15-16 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan yarışa, şampiyona lideri Parkur Racing takımı 4 ekiple katılıyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan 34.Yeşil Bursa Rallisi, 15-16 Ağustos tarihlerinde kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize ediliyor. 15 Ağustos Cumartesi günü saat 20.30’da Asmerkez önünden verilecek olan seramonik start ile başlayacak organizasyonda, aynı akşam saat 21.00’den itibaren Nilüfer Karting Pisti içerisinde Lubco Seyirci Özel Etabı gerçekleştirilecek. Yarışa büyük ilgi göstermesi beklenen Bursalı ralliseverler, tüm pilotların performansını bu etapta yakından inceleme fırsatı bulacaklar… Ayrıca Parkur Racing pilotlarından geçen yılın Türkiye Otokros Kategori 3 Şampiyonu Can Çelebi de seyirci özel etabı öncesinde show turları ile ralliye ayrı bir renk katacak.

Bu yarış  öncesinde takımlar ve pilotlar kategorilerinde şampiyona lideri konumunda bulunan Parkur Racing de 4 ekiple Yeşil Bursa Rallisi’nde yer alacak. Yağız Avcı-Ersan Alkır, Güven Bostancı-Vedat Bostancı ve Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz Mitsubishi Lancer Evo IX ile genel klasmanda zirve mücadelesi verirken, Özkan Özer-Onur Vatansever de Ford Fiesta ST ile gençler birinciliği için ter dökecek. 16 Ağustos Pazar günü sabah 08.00’de başlayarak 8 özel etapta devam edecek ralli, aynı gün 16.00’dan itibaren yine AsMerkez önünde son bulacak.

Unifree ve İpragaz desteğinde mücadele eden ve pilotlar şampiyonasında lider durumda bulunan Yağız Avcı, yarış hakkında “Sezonun ilk asfalt yarışı olan Ege Rallisi’nde Burak Çukurova ile güzel bir mücadele yaşamıştık ve Bursa’da da yine zirve için benzer bir çekişme yaşayacağımızı düşünüyoruz. 2007 sezonunda bu yarışı genel klasman ikincisi ve Grup N birincisi olarak tamamlamıştık. Ancak geçen sezon henüz ilk etapta yarış dışı kalmıştık. Bursa Rallisi geçen sezonla aynı etaplara sahip ancak geçen seneden yarış tecrübemiz bulunmuyor. Bu ralliye de yine en iyi şekilde hazırlanarak tempomuzu ilk etaptan itibaren yüksek tutmaya çalışacağız. Tabi yine hatasız bir yarış çıkartmamız gerekiyor. Cumartesi gecesi yapılacak olan seyirci etabı ise yine ralliye ayrı bir heyecan katacak. Bu yarışta da Parkur Racing olarak en üst basamağı hedefliyoruz ve şampiyonada bir adım daha ilerlemek istiyoruz. Desteklerinden dolayı Unifree, İpragaz, Bee Danışmanlık ve B-Service’e bir kez daha teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Parkur Racing’in takım direktörü Can Çelebi de hedeflerini “Yeşil Bursa Rallisi’ne takım olarak çok iyi bir şekilde hazırlandık. Hem pilotlar, hem gençler, hem de takımlar klasmanlarındaki liderliğimizi korumayı hedefliyoruz.” şeklinde özetledi.

İlk 3 yarışın ardından Parkur Racing, Türkiye Ralli Takımlar Birinciliği’nde 128.25 puanla liderliğini sürdürürken, Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası’nda Yağız Avcı 61.25 puanla, Türkiye Ralli Genç Pilotlar Birinciliği’nde Özen Özer 15 puanla ve Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda da Ahmet Öngün 42 puan ile ilk sırada yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: