Rallide 2011’in İlk Birincileri Dalfidan-Özer Oldu

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Neo Motorspor adına Revar Oto sponsorluğunda yarışan Bursalı pilot Tezcan Dalfidan, sezonun bitimine 2 yarış kala 5 rallide 5 podyum başarısı ile Türkiye Ralli Sınıf 8 Birinciliği’ni garantilemiş oldu.

Geçtiğimiz haftasonu düzenlenen Eskişehir Rallisi’nde 2011 sezonunun ilk şampiyonları belli oldu. Neo Motorspor adına Revar Oto sponsorluğunda yarışan Bursalı ekip Tezcan Dalfidan–Eda Özer bu yarıştan elde ettikleri puanla Türkiye Ralli Sınıf 8 Birinciliği’ni sezonun bitimine 3 yarış kala garantilemiş oldu.

Eskişehir Rallisi’nin ilk günü 3.öze etapta iki aksını birden kırıp yarışa veda eden Dalfidan, ikinci gün superally sistemi ile yarışa geri döndü. Pazar günü mekanik arıza nedeni ile kaybettikleri zamanı telafi etmek için inanılmaz bir performans sergileyen Dalfidan–Özer ikilisi, kaybettiklerini zamanı geri alıp, klasmanda üst sıralara tırmanmayı başardı. Yarışı genel klasmanda 20. sırada, Sınıf 8’de de 3. sırada tamamlayan ikili, 5 rallide beşinci podyum ile başarılarını sürdürdü.

Otobüs ve minibüs otomatik kapı sistemleri imalatı üzerine faaliyet gösteren Bursa şirketi Revar Oto desteğinde sezonu erken gelen şampiyonlukla sürdüren Dalfidan-Özer ikilisi, 22-23 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Yeşil Bursa Rallisi’nde kendi seyircisi önünde start alacaklar.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: