Rallide Sezon Ege’de Açılıyor.

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

2010 sezonunu bir kez daha Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing, yeni sezona bu hafta sonu 3 ekiple Ege Rallisi’nde başlıyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası, 5 aylık bir aranın ardından bu hafta sonu İzmir’de start alıyor. Kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Ege Rallisi, 30 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’de Forum Bornova’dan başlayacak. İki gün sürecek rallide, ekipler 132 km’si özel etap yaklaşık 425 km. uzunluğundaki asfalt parkuru geçecekler.

Garanti Bonus ana sponsorluğunda, Unifree Dutyfree, Dexter, Ravika, Technospray, AEK Weld ve DMack katkıları ile mücadele eden Bonus Parkur Racing, sezonunun ilk yarışında 3 ekiple yer alacak.

Geçtiğimiz sezonu Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası ikincisi olarak tamamlayan Burak Çukurova, yeni co-pilotu Ünal Tezel ile sezona başlıyor. Türkiye’de ilk kez parkura çıkacak olan Skoda Fabia S2000 ile SKODA Yüce Auto desteğinde yarışacak olan Çukurova, geçtiğimiz sezon birinci olarak tamamladığı ve çok iyi bildiği Ege parkurunda bu başarısını tekrarlama hedefi ile start alacak.

Bonus Parkur Racing Takım menajeri Ercan Kazaz da, tecrübeli co-pilotu Serdar Kurbanzade ile sezonun ilk yarışında Mitsubishi Lancer Evo IX direksiyonuna geçiyor. Uzun süre sonra ilk kez asfalt bir rallide start alacak olan şampiyon pilot, Ege Rallisi’nden Bonus Parkur Racing’e takımlar birinciliği için önemli puanlar kazandırmak hedefi ile mücadele edecek.

Bonus Parkur Racing’in genç pilotlara desteği, yeni sezonda genç bayan ekip Burcu Burkut Erenkul-Ceren Ergun ile devam edecek. 2010 sezonunu İstanbul Bayanlar Şampiyonu ve Sınıf 3 Birincisi olarak tamamlayan Burcu Burkut Erenkul-Ceren Ergun ikilisi, Tissot, Sonax ve atv Haber desteğinde Ford Fiesta ST ile hem gençler hem de bayanlar birinciliği için puan hedefi ile Ege’de start alacaklar.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: