Serhat Öztemir İnci Akü ile etaplara dönüyor.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2008 İstanbul Ralli Şampiyonu olan genç pilot Serhat Öztemir 2009 sezonunun ikinci yarısında düzenlenecek üç yarışa İnci Akü sponsorluğunda katılacağını düzenlenen basın toplantısı ile açıkladı. İnci Akü’nün yeni ürünü Nano Gold lansmanında açıklanan plan doğrultusunda Deltasport tarafından yeni hazırlanan Mitsubishi Evo 9 ile etaplara çıkacak olan Öztemir’in kopilotluğunu Ünal Tezel yapacak.

15-16 Ağustos tarihlerinde Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından düzenlenecek Yeşil Bursa Rallisi’nde start alacak olan Öztemir-Tezel ikilisi asfalt parkurda podyum mücadelesi verecekler. Öztemir, 2007 Ege Rallisi’nden beri ilk kez asfalt yarışa çıkacağını bu sebeple ilk hedeflerinin yarışı bitirmek olacağını belirtirken, bu hedeflerini başarmaları halinde kendilerini podyumda görmek istediklerini vurguladı.

Yeşil Bursa Rallisi 15 Ağustos Cumartesi 19:45’te As Merkez’den verilecek start ile başlayacak. Aynı akşam Nilüfer Karting Pisti’nde düzenlenecek Özel Seyirci Etabı ile başlayacak mücadelede geriye kalan sekiz etap Pazar günü sabah başlayacak. Dört etabın ikişer kez geçilmesi ile devam edecek yarış 16 Ağustos Pazar günü saat 16:30’da yine As Merkez’de sona erecek.

Sezonun dördüncü rallisi öncesinde Türkiye Ralli Şampiyonası’nda pilotlarda Yağız Avcı 61,25 puan ile liderliğini koruyor, Mustafa Söylemez 40,5 puan ile ikinci sırada yer alırken, üçüncü sıradaki Burak Çukurova’nın 34 puanı bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: