Türk Ralli Tarihinde Bir ‘İlk’

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Özellikle Mitsubishi Lancer Evo X konusunda Avrupa’daki en başarılı garaj olan JRM Group, Bonus Parkur Racing ile işbirliğine giderek Bosphorus Rally’de Fatih KARA’ya sponsor oldu. Kara-Ayan ikilisi JRM tarafından hazırlanan ve servis verilecek Mitsubishi Lancer Evo X ile mücadele edecek.

Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil Bosphorus Rally, 23-25 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da düzenleniyor. Altısı yabancı toplam 48 ekibin mücadele edeceği yarışta, Bonus Parkur Racing adına Fatih KARA-Bilge AYAN ekibi de Mitsubishi Lancer EVO X ile start alacak. İlk kez bir Türk pilot tarafından kullanılacak otomobil, merkezi İngiltere’de bulunan ve özellikle Evo X konusunda Avrupa’daki en başarılı garaj olan JRM Group tarafından hazırlandı. JRM Group bu yarışta Fatih Kara’ya sponsor olarak bu otomobille yarışmasını sağlıyor ve bu sponsorluk Türk Ralli tarihinde bir “ilk” olarak dikkat çekiyor.

Bu sponsorluk, ayrıca Parkur Racing ile JRM Group arasında başlayan işbirliğinin de müjdecisi. Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Ortadoğu ve Avrupa’da ortak projelerle otomobil yarıştıracak olan iki garaj, ayrıca yedek parça konusunda da işbirliği içerisinde olacak. Bu birliktelik ile daha da güçlendiklerini açıklayan Parkur Racing Takım Menajeri Ercan KAZAZ, Bosphorus Rally’den takım olarak en yüksek puanla ayrılmak istediklerini ve bu konuda pilotlarına güvendiklerini açıkladı.

Gwyndaf Evans pilotajında İngiltere Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden ve takımlar şampiyonasında lider durumda bulunan JRM Group, Fatih Kara için Türkiye’ye getirdiği otomobille Jari Ketoma Finlandiya Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağını kazanırken, Rally d’Italia Sardegna’da PG Andersson mücadele etti. JRM ayrıca, grup bünyesindeki Sumo Power adı altında Nissan GT-R ile FIA GT1 Dünya Şampiyonası’da da yarışıyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: