Türkiye Rallisi’nde 82 kayıt var

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nın dördüncü rallisi olarak İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Rallisi’ne toplam 82 ekip kayıt yaptırdı. Dünya Ralli Şampiyonası için 43, Türkiye Ralli Şampiyonası için 30, Türkiye Klasik Ralli Şampiyonası için ise 9 ekibin adı listede yer alıyor.

Dünya Ralli Şampiyonası arenasında mücadele eden Citroen Total, BP Ford Abu Dhabi, Stobart M-Sport Ford, Citroen Junior, Munchi’s Ford, Petter Solberg, Monster World Rally takımlarının yanısıra Pirelli Star Driver organizasyonunda mücadele eden pilotlar da 43 kişilik listede yer alıyor. Türkiye’den de bu listeye dahil olan Toksport, Castrol Ford Team Türkiye, Peugeot Türkiye, Bonus Parkur ve Deltasport takımı pilotları bulunuyor. Türkiye’den ve Dünya’dan farklı pilotlarlar bireysel olarak da kayıtlarını tamamladılar.

Türkiye Ralli Şampiyonası’na üç yarış olarak puan verecek olan Türkiye Rallisi’nde mücadele edecek Türk ekipler arasında eski şampiyonlardan Serkan Yazıcı ve Ercan Kazaz da kayıtlarını yaptırdılar. Ayrıca Fatih Kara ve Mehmet Besler gibi ralliye ara veren pilotlar da listede yer alıyorlar.

Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden dokuz ekip de yarışın birinci ve üçüncü günü start alarak iki yarış üzerinden puan alacaklar. Historic klasmanında Ford Escort MKII, Anadol STC 16, BMW 2002, Fiat 131, Anadol A1, Ford Anglia 105E gibi bir çok efsanevi otomobil start alacak.

Türkiye Rallisi 15 Nisan Perşembe akşamı Sultanahmet Meydanı’ndan verilecek start ile başlayacak. Üç gün boyunca Şile-Riva-Ömerli civarındaki özel etaplarda mücadele edecek pilotlar ayrıca Cuma akşamı Kadıköy İspark Otopark’ında düzenlenecek çift kalkışlı özel seyirci etabı ile izleyenlere unutulmaz anlar yaşatacaklar.

Türkiye Rallisi – Historic Kayıt Listesi

Türkiye Rallisi – Dünya Ralli Şampiyonası Kayıt Listesi

Türkiye Rallisi – Türkiye Ralli Şampiyonası Kayıt Listesi

Bir Cevap Yazın