Yağız Avcı, Boğaziçi Rallisi’nde son iki etaba lider girdi

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan Boğaziçi Rallisi’nin son iki etabına Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı lider olarak girdi. Ford Fiesta S2000 ile mücadeleye katılan Avcı, ikinci sıradaki Luca Betti’nin 43 saniye önünde sürdürdüğü yarışta son iki etapta da bu farkı korumayı başarırsa 12 yıl sonra ilk defa bir Türk pilot Avrupa Ralli Şampiyonası yarışını kazanmış olacak.

Son dört etabın geçildiği son günde pilotlar tempolarını koruyarak rakiplerinin hata yapmasını bekliyor. Yağız Avcı ilk etapta hızını düşürmeden devam etse de ikinci özel etapta Luca Betti’nin 0.3 saniye gerisinde kaldı ve farkın kapanmasına izin vermedi.

Castrol Ford Team Türkiye takımın ikinci Ford Fiesta S2000’i ile mücadeleye katılan Murat Bostancı da genel klasman dördüncülüğünü koruyor. Polonyalı Maciej Oleksowicz’in yaklaşın 1,5 dakika gerisnde yer alan genç pilot ilk üç iddasında olsa da temposunu koruyarak yarışı tamamlamayı çok değerli takım puanlarını almayı hedefliyor. Bostancı’nın ardından gelen Mitsubishi Evo X pilotu Ercan Kazaz günün ikinci etabında lastik patlatınca aradaki fark da açıldı. Bostancı ve Kazaz takım puanları için çekişiyorlar.

İkinci günün ilk etabında yoldan çıktıktan sonra bugün yarışa dönen ancak puan alamayacak olan Burak Çukurova da temposunu koruyarak toprak etaplarda yeni aracı Skoda Fabia S2000’e alışmaya devam ediyor.

Boğaziçi Rallisi 5 Temmuz Pazar günü saat 15:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda düzenlenecek tören ile sona erecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: