Yağız Avcı liderliğe çıktı.

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2010 sezonunda Pilotlar Şampiyonası’nda liderlik bir kez daha el değiştirdi ve Boğaziçi Rallisi’ni ikinci sırada tamamlayan Yağız Avcı liderliğe çıktı. Castrol Ford Team Türkiye takımı adına Ford Fiesta S2000 ile mücadeleye katılan Yağız Avcı sezonun yedinci yarışı sonrasında 98,20 puan ile ilk sırada yer alıyor. İsok Rallisi’nden sonra zirveye çıkan Burak Çukurova, Boğaziçi Rallisi’nde beşinci olunca 95,45 puan ile ikinciliğe inerken AtlasJet Ströer Takımı adına mücadeleye katılan Serkan Yazıcı 80,80 puan ile üçüncü sırada bulunuyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun yedinci rallisi olarak düzenlenen Boğaziçi Rallisi aynı zamanda Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC)’ye de puan verdiği için, ERC takip eden Luca Rossetti, Luca Betti gibi tecrübeli pilotlar da start aldı. ST Racing garajının hazırladığı Fiat Abarth Grande Punto S2000 ile katılan Luca Rossetti’nin kazandığı Boğaziçi Rallisi’ni ikisi ulusal seri kaydı olan 18 pilot tamamlayabildi.

Türkiye Ralli Kopilotlar Şampiyonası’nda Yağız Avcı’nın kopilotu Bahadır Gücenmez ilk sırada yer alırken, Burak Çukurova’nın kopilotu Aykan Alakoç ikinci, Serkan Yazıcı’nın kopilotu Kaan Özşenler ise üçüncü sırada yer alıyor.

Grup A Birinciliği’nde Emre Yurdakul, Adil Küçüksarı’nın 25,33 puan önünde lider konumda yer alıyor. Grup N’de ise Fatih Kara takım arkadaşı Ercan Kazaz’ın sadece 1,6 puan önünde lider.

Bu sezon yarışan bayan pilot bulunmuyor ancak Bayan Kopilotlar Birinciliği’nde ilk sıra 30 puan ile Ünal Şenbahar’ın kopilotu Emire Cantürk’ün, ikincilik basamağında sadece Türkiye Rallisi’ne katılan Burcu Çetinkaya’nın kopilotu Çiçek Güney bulunuyor.

Türkiye Ralli Genç Sürücüler Birinciliği’nde Murat Bostancı, Özen Özer’in 4,6 puan önünde lider.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Sınıf Birincilikleri’nde Sınıf 7’nin lideri Berkay Hakkı Şavkay, Sınıf 6’da Emre Yurdakul, Sınıf 4’te Fatih Kara, Sınıf 3’te Murat Bostancı, Sınıf 2’de ise Alpaslan Taner ilk sırada sezona devam ediyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun bir sonraki rallisi Ankara Otomobil Kulübü (ANOK) tarafından 14-15 Ağustos tarihlerinde Bolu’nun klasik etaplarında düzenlenecek olan Hitit Rallisi olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: