Yağız Avcı liderliğe çıktı

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Boğaziçi Rallisi’nin ikinci gününde geçilen ilk dört etap sonrasında Castrol Ford Team Türkiye takımı pilotu Yağız Avcı liderliğe yükseldi. Ford Fiesta S2000 ile yarışa katılan Avcı yarışın altıncı etabı sonrasında Renato Travaglia’nın 4.7 saniye önünde lider olarak geldiği öğle servisinde, etapta kırılan arka camı da değiştirilen Avcı öğleden sonra etaplarını tamamlamak üzere yedinci özel etap olan Göçbey2’nin startına gitti.
Avrupa Ralli Şampiyonası’na da puan verdiği için yabancı pilotların da start aldığı Boğaziçi Rallisi’nde Renato Travaglia ikinci, Maciej Oleksowicz üçüncü, Luca Betti ise dördüncü sırada servise geldiler. Ulupelit1 özel etabında kaputu açılan ve ön camı kırılan Murat Bostancı da servise beşinci sırada geldi. Serviste ön camı değiştirilen Bostancı Darlık1 özel etabında da en iyi zamanı gerçekleştirmeyi başardı.
Yarışın iddalı Türk pilotlarından olan Burak Çukurova ise günün ilk etabında yol dışına çıkarak yarışı bırakmak zorunda kaldı. Bu yarışla yeniden Türkiye etaplarında mücadele etmeye başlayan Burcu Çetinkaya da yarışı bırakmak zorunda kalan ekipler arasında yer alıyor. Yarışı bırakan bir diğer pilot da Ünal Şenbahar oldu. Şenbahar Ulupelit etabında mekanik bir sorun nedeni ile yarış dışı kaldı.
Boğaziçi Rallisi 4 Haziran Cumartesi günü öğleden sonrasında geçilecek dört etap ile devam edecek. Kalan dört etabı da sorunsuz bitirip son gün geçilecek dört etap ile yarışı tamamlamak isteyen ekipler mücadelelerine Şile bölgesindeki toprak etaplarda devam edecek.

Öğle arası genel klasman ilk 10:
1. Yağız Avcı, 59:37.1
2. Renato Travaglia, +4.7
3. Maciej Oleksowicz, +12.0
4. Luca Betti, +21.1
5. Murat Bostancı, +58.5
6. Ercan Kazaz, +2:00.3
7. Szymon Ruta, +2:53.8
8. Antonin Tlustak, +4:25.7
9. Uğur Soylu, +4:35.1
10. Mustafa Söylemez, +4:42.2

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: