Rally Enjoy kuraları çekildi.

Kategori : Pist

İstanbul Motorsporları Kulübü (İMK) ve Deltasport’un 21-22 Mart 2009 tarihlerinde Körfez Pisti’nde düzenleyeceği Rally Enjoy organizasyonunun kuraları İMK’nın Kavacık ofisinde çekildi.

Kayıt yaptıran 40 pilot, 21 Mart Cumartesi günü “köprü geçişi” olmayan parkurda çift kalkışlı eleme usulu ile bir üst tura çıkmak için mücadele edecekler. Birbirine eş Fiat Palio araçlar ile düzenlenecek olan yarışın ilk turunda galip gelen 20 pilot, 22 Pazar günü yeniden start almak üzere ilk günü tamamlayacaklar. İlk turda elenen 20 pilot çift kalkışlı yeni eleme turunda rakiplerini eleyerek Pazar günü start alabilmek için mücadele edecekler. Pazar günü start alacak son iki pilot, son elenen 10 pilot arasından en iyi zamanı yapan pilotlar olacak. Böylecek 22 Mart Pazar günü 32 pilot start alarak çift kalkışlı parkurda eleme usulü ile üst tura çıkmaya çalışacaklar.

Pazar günü düzenlenecek eleme turlarında ilk turda elenen pilotlar da yoluna devam edecek. İlk turda galip gelen 16 pilot da eleme turlarını tamamlayacaklar. İlk turun galipleri arasından gelip son turda kaybeden pilot, ilk turda kaybedenler arasından gelecek olan bir pilot ile final için eleme turuna çıkacak. Bu turdan gelecek pilot ile tüm yarışlarını kazanan pilot arasında Büyük Final turu koşulacak. Büyük Final’i kazanan pilot İMK ve Deltasport işbirliği ile düzenlenen ilk Rally Enjoy Şampiyonu olacak.

21 – 22 Mart tarihlerinde düzenlenecek Rally Enjoy’da pilotlar eleme turlarında yanlarına misafir alabilecekler.Pilotlar seanslar esnasında co-pilot koltuğuna sadece kask mecburiyeti ile istedikleri misafiri alabilecek. Katılımcılar her türlü güvenlik önlemi alınmış bir ortamda start alacaklar.

İMK’nın Kavacık ofisinde düzenlenen kura çekiminde ilk turdaki eşleşmeler şöyle oluştu:

1- Ünal Şenbahar        1- Aytuğ Şenefe
2- Mustafa Akpınar      2- Ali Onkök
3- Ömer Erdem            3- Serkan Doğu
4- Selim Özgörkey        4- Osman Baydar
5- Erkan Onur              5- Tansel Tunca
6- Fatih Yavuz             6- Uğur Soylu
7- Halid Avdagiç           7- Alptekin Işıkalp
8- Melissa Tahincioğlu  8- Nebil Erbil
9-Hakan Kargın            9- Latif Küçük
10- Burak Çukurova    10- Selim Erol
11- Murat Ersönmez    11- Batuhan Memişyazıcı
12- Öğül Orhan           12- Murat Soyçapur
13- Eren Üçlertoprağı  13- Emre Durmaz
14- Fatih Ayhan          14- Tuncer Sancaklı
15- Ahmet Kaya          15- Satfet Çiftçi
16- Tunç Tuncer          16- Naci Topçuoğlu
17- Hakan Gürel          17- Mert Uçankale
18- Sezgin Altıntaş      18- Erkan Sancaklı
19- Alpaslan Çukurova 19- Ekrem Tezel
20- Duygu Deniz          20- Halil Cem Özdemiroğlu

Kura çekiminin videosunu RalliTV.com’da izlemek için buraya tıklayınız.

 

Bir Cevap Yazın