Sainz Geliyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Citroen kişisel hataları ile Güney Kıbrıs Rallisi’nde de kendilerini yolda bırakan François Duval’in yerine geçen sene sonunda emekliye ayrılan, iki kez Dünya Şampiyonu olan eski pilotları Carlos Sainz’i göreve çağırdı.

2003 yılında ilk kez düzenlenen Türkiye Rallisi’nde zafere imza atan tecrübeli pilot etaplara Türkiye’de dönerek yine bir ilk’i daha Türkiye’de yaşamış olacak.

Citroen takımı Loeb’in 6 ralliden 4 zaferle ayrılmasından sonra Markalar Şampiyonası’nda hala istedikleri yerde olmadıklarından böyle bir kararı almak zorunda olduklarını belirtiyor.

Duval bu rallide dinlendirilecek ve daha sonrası için şu an planlanmış bir şey yok ancak Carlos Sainz’in bu desteğinden sonra Duval’in durumu tamamen belirsiz.

Citroen takım şefi Guy Frequelin : ” Aldığımız sonuçlar Markalar Şampiyonası’nda pek işimize yaramıyor. Önümüzdeki rallilerdeki stratejimizi kararlaştırmak için zamana ihtiyacımız olacak. Carlos’un iki sene içindeki performansını düşününce ona Türkiye’de bizim için yarışıp yarışamayacağını sordum.”

İki kez Dünya Ralli Şampiyonu olan Carlos Sainz : ” Yaklaşık yedi aydır Citroen Xsara’dan uzak kalmıştım ama durumu gözden geçirince gerekli görüldüyse Citroen’e yardımım edebilir miyim diye düşündüm. Açık olan şu ki; durumun önemi nedeni ile geri geldim, bu da sezonun kalan kısmında yarışacağım anlamına gelmez. Bu geçici süre içinde umarım takıma faydam dokunur. Citroen’in benim için 2003’de yaptıklarından sonra ben de onlara Markalar Şampiyonası’nda tekrar potaya girmeleri için elimden gelenin en iyisini yapmak isterim.”


Bir Cevap Yazın