Sardinya Rallisi’nde ilk gün tamamlandı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Marcus Grönholm güne iyi başladı ancak günü lider bitiren geçen senenin şampiyonu Loeb oldu. Solberg Grönholm’ün kazasından sonra ikinciliğe tırmandı.

Marcus Grönholm (Peugeot) ralliye hızlı başladı ama üçüncü etap içinde takla atarak 1dk 45sn. geriye düştü. Ancak kendini toparladı ve gün sonunda yedinciliğe çıktı. Sebastien Loeb (Citroen) ilk etap sonrası süspansiyon ayarlarını düzelttikten sonra gün sonunda liderliğe tırmandı ve 31.7 sn. önde gidiyor. Loeb dört etabın en iyi zamanını gerçekleştirdi. François Duval de güne iyi başlamıştı ama beşinci etapta takla atarak ralliye veda etti. Petter Solberg (Subaru) ilk iki etap sonrasında altıncılığa kadar düşse de gün sonunda ikinciliğe tırmanmayı başardı. İkinci ve üçüncü etapta ön lastiklerini patlatan Rovanpera yavaşlasa da Hirvonen’in ardından günü dördüncü bitirdi. Markko Martin (Peugeot) sabah etaplarındaki yanlış lastik seçimi ile ilk altı içine girmekte zorlandı. Chris Atkinson (Subaru) üçüncülüğe kadar çıksa da son etabın bitmesine 7 km. kala kayaya çarparak sağ arka lastiğini kırınca ilk günü bitiremedi. Gigi Galli ikinci etap içinde arka fren borusuna zarar verince yavaşladı ancak beşinci etapta da arka süspansiyonu kırınca aracını bitiş çizgisine getiremedi.

İlk gün etapları üç etabın iki kere geçilmesinden oluşuyordu. Altı özel etabın toplam uzunluğu 139.70 kilometre idi. Hava açık ve güneşli, sıcaklı sabah 18 öğleden sonra da 25 dereceye kadar çıktı.

İkinci gün etapları rallinin en uzun etaplarına sahip. Sabah 8:00’daki başlangıçtan sonra en uzun iki etabın geçilmesinden sonra servise girecek araçlar daha sonra televizyonlardan da naklen yayınlanacak seyirci etabına girilecek. Pilotlar öğleden sonra sabah ki etaplar tekrar geçilerek tekrar servise gelecekler. Gün içindeki özel etapların toplamı 144.01 kilometreye ulaşacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: