Scirocco yeşile döndü!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Volkswagen Scirocco eko-bilinçli ve arttırılmış performanslı motoru ile etaplara geri döndü. Almanya Rallisi’nde öncü araç olarak start alan Cup-Scirocco R iklim dostu motorsporları sayfasını “biyolojik doğal gaz” ile çalışan motoruyla açtı.

Pistte göz kamaştırıcı performans sergileyen Cup-Scirocco R araçları ralli standartlarına çevrildi ve direksiyonun başına da 1990 ve 1992 Dünya Ralli Şampiyonu, 2010 Dakar Rallisi galibi Carlos Sainz ile 2010 Dakar Rallisi ikincisi Nasser Al-Attiyah geçti. Kopilotluklarını ise Dakar Rallisi’nden takım arkadaşları Lucas Cruz ve Timo Gottschalk yaptı. Bio-Doğal Gaz’ı yakıt olarak kullanan Cup-Scirocco R, yüzde 80 daha az karbondioksit emisyonuna sahip. Farklı bir yakıt kullanan 2 litrelik motor 275 beygir güç üretiyor.

Volkswagen Motorsporları Direktörü Kris Nissen Volkswagen’in pistler için geliştirdiği Scirocco R aracının farklı bir yakıt ile de yüksek performans sergileyebileceğini kanıtladıklarını belirtti. Ayrıca izleyicilerin şampiyon Carlos Sainz’ı yeniden parkurlarda görmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Carlos Sainz ise eski arkadaşları görmenin kendisini heyecanlandırdığını belirtti : “Yeniden bir Dünya Ralli Şampiyonası yarışında olmak güzel. Eski arkadaşlarımı gördüm ve onlarla hasret giderdim. Scirocco ile etapları geçmek benim için ve Volkswagen için de büyük bir onur oldu.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: