Sebastian Vettel INFINITI’nin Marka Yüzü

Kategori : Bülten/Otomotiv

Dünyaca ünlü premium otomobil markası INFINITI Formula 1 şampiyonu Sebastian Vettel ile ‘Global Marka Elçiliği’ anlaşması yaptı. INFINITI’nin Mart ayında Red Bull Racing Team ile imzaladığı ortaklıktan sonra gerçekleşen bu anlaşma kapsamında Sebastian Vettel INFINITI’nin küresel marka yüzü oldu.

İlham veren performansıyla sıra dışı tasarımı ile tanınan INFINITI, Formula 1’in yıldızı Red Bull Racing takımının Alman pilotu Sebastian Vettel’i ilk kürsel marka elçisi ilan etti. INFINITI’nin yeni yüzü Vettel, yarış dönemlerinde ve özel etkinliklerde markanın yüzü olacak. Dünyanın en prestijli spor etkiliği olan Formula 1’in dünya şampiyonu Red Bull Racing ile iki senelik sponsorluk anlaşması imzalayan INFINITI, bu anlaşmanın ardından takımın bir numaralı pilotu Vettel’i marka yüzü yaparak bu güçlü birlikteliği zirveye taşımış oldu.

Formula 1 liderinin tercihi Infiniti:
Yıldız Pilot Sebastian Vettel birçok Red Bull Racing takımı üyesi gibi gerek özel hayatında, gerek dünyanın çeşitli noktalarındaki yarışlarda INFINITI ürünlerini kullanıyor. INFINITI’ye tanıştığı günden bu yana gönülden bağlı olduğunu belirten Vettel, küresel rolü ile ilgili şunları söyledi: “INFINITI’yi ilk gördüğümde çok etkilenmiştim. Bu otomobil sizi iki özelliği ile etkiler; tasarımı ve yol tutuşu… INFINITI modellerinden bir kısmını test ettikten sonra hayran oldum. Spor olduğu kadar konforlu da olan INFINITI’nin deneyimlerinden takım olarak da faydalanacağız. Şimdiden gelecekteki ortaklıklarımızı iple çekiyorum”.

Infiniti Küresel Pazarlama İletişiminden sorumlu Simon Sproule ise: “Red Bull Racing Team tıpkı INFINITI gibi meydan okuyan, kazanan bir takım yaratmak için istediğini almaktan korkmayan bir marka olduğunu ortaya koydu. Başarısının temelinde Sebastian Vettel’in performansı bulunuyor. Takımla ortaklığımızı geliştikçe Vettel’le yakın ilişkiler kurmamız ve onu INFINITI ailesinden biri görmemiz kaçınılmaz oldu” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: