Şenbahar-Cantürk’ten Sezona Hızlı Giriş

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası, haftasonu Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Ege Rallisi ile başladı. Bu sezon Subaru Impreza STi N16 ile Tok Sport adına yarışan Ünal Şenbahar, zorlu ralliyi genel klasman beşincisi ve sınıf 3 ikincisi olarak tamamlarken, co-pilotu Emire Cantürk yarışın bayan co-pilotlar birincisi oldu.

30 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Ege Rallisi, Burak Çukurova–Ünal Tezel ikilisinin birnciliği ile sonuçlanırken, Yağız Avcı–Bahadır Gücenmez ikinci ve Ercan Kazaz–Serdar Kurbanzade de üçüncü oldu. Bu sezon TOK Sport adına şampiyonayı takip edecek olan ve 2010 Türkiye Ralli Bayan Co-Pilot Şampiyonu Emire Cantürk ile yarışan Ünal Şenbahar da, zorlu rallide genel klasman beşincisi ve sınıf 3 ikincisi olarak finiş gördü.

Pazar günü kısa süreli yağan yağmur ve asfalt parkurun bazı bölümlerinin tozlu olması birçok ekibe zor anlar yaşatırken, lastik seçimi ve pilotaj klasmanda büyük rol oynadı. Birçok ekibin yoldan çıkarak yarışa veda etmek zorunda kalırken, bu yıl Türkiye parkurlarına Subaru Impreza STi N16 gibi yepyeni bir otomobil kazandıran Şenbahar-Cantürk ikilisi kusursuz pilotajları sayesinde sezona başarılı bir giriş yapmış oldu. Tok Sport’un tecrübeli teknik ekibi ve Subaru’nun üstün performansı sayesinde sorunsuz bir yarış çıkaran Şenbahar-Cantürk ekibi bu derecesi ile sınıf 3’deki iddiasını ilk yarışta kanıtlamış oldu.

Bursalı ekip sezona 04-05 Haziran tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil Bosphorus Rally ile devam edecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: