Sezonun ilk lideri Ahmet Tınkır

Kategori : Off-Road

2009 yılı Türkiye Otomobil Sporları sezonu İstanbul Off-Road Kulübü’nün (İSOFF) organize ettiği yarışla açıldı. Şile’de gerçekleştirilen ve yedi özel etaptan oluşan yarış, haftalarca süren yağmurun da etkisiyle oldukça ağırlaşan parkurda yapılırken, güneşli hava ve zorlu mücadele, yarışı seyretmeye gelenlerin yüzünü güldürdü.

21 aracın start aldığı Off-Road yarışında, ağırlaşan parkurda oldukça zor anlar yaşayarak ter döken yarışmacılardan 12 tanesi organizasyonu tamamlayabildi. Sezonun ilk yarışı olması nedeniyle seyircinin yanı sıra medya mensupları da organizasyona ilgi gösterdi. İkisi mukavemet ve bir tanesi engelli kapı etabı olmak üzere üç farklı etabın ikişer kez geçilmesi ve son olarak da mukavemet etaplarından birinin tersten geçilmesiyle oluşan parkurda birincilik mücadelesine giren ekipler, 64,19 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 119,98 kilometre yol kat ettiler.

Doğaya karşı araçlarıyla verdikleri mücadele sonunda genel klasman birinciliğini İnci Akü Off-Road Takımından Ahmet Tınkır – V Rafet Yılmaz ikilisi alırken, Birlas&Ağaoğlu Takımından Volkan Gönülalan – V Nemci İnan ikinci, Aroma Off-Road Takımından Ali Doğaner – V Selçukhan Altınordu üçüncü oldu.

Sınıf mücadelesinde ise S1’de Mehmet Hancı – V Cevdet Duru birinci olurken, S2’de Ali Doğaner – V Selçukhan Altınordu ve S3’te Ahmet Tınkır – V Rafet Yılmaz birinciliğin sahibi oldu.

Yarışın favorilerinden Güneş Top ve Hakkı Ağaoğlu gibi isimlerin yer aldığı 9 ekip mekanik sorunlar veya kazalar sonucu yarışı tamamlayamadı.

Elde edilen bu sonuçlarla, Türkiye Off-Road Şampiyonasında Ahmet Tınkır 20 puanla liderliğe otururken, Volkan Gönülalan ve Ali Doğaner ikinci ve üçüncü sıraya yerleşti. Sezon açılışı İstanbul Off-Road Kulübünün başarılı organizasyonuyla gerçekleşen Şampiyonanın ikinci yarışı 14-15 Mart’ta Andoff tarafından organize edilecek.

Bir Cevap Yazın