Solberg ikinci güne başlayamadı.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası
Petter Solberg ilk günün son etabının startında aracını servise götürerek ceza alacağını ve ikinci güne başlayacağını belirtmişti ancak servis alanında işler yolunda gitmedi ve Solberg ralliye erken veda etmek zorunda kaldı.
Takım şefi David Lapworth’un açıklaması şöyle: “Petter’in devam edememesinden dolayı çok üzgünüz ama hasarın daha fazla büyümesini istemediğimizden böyle bir karar aldık. ÖE4 ‘den sonra aracın hava filtresi tamamen kum ve toprak ile dolmuştu. Böyle gitmesinden dolayı araca fazlasıyla zarar gelmişti zaten, altıncı etaba gelene kadar herşey olmuştu zaten. Bu şartlarda Yunanistan’da* da aynı mototu kullanacağımızdan fazla zorlamama kararı aldık, burada alacağımız bir kaç puandansa aracı korumayı düşündük.
* Normal şartlar altında takımlar Kıbrıs ve Yunanistan’da aynı motoru kullanmak zorundalar.
Chris Atkinson: “Burada yine zor şartlar altında etapları geçtik, özellikle de öğleden sonraki ikinci geçişimizde ama elimizden geldiği kadar soruna girmemeye çalıştık. Bu zor şartlarda kendimi geliştirmek için imkanlar elde ettik ve umarım iyi değerlendirebilmişizdir. Önümüzdeki etaplarda da deneyim kazanmak için mücadele edeceğim.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: