SUBARU’dan Frankfurt Otomobil Fuarı’na özel üç yenilik

Kategori : Bülten/Otomotiv

Dünya otomotiv sektörünün nabzının attığı Frankfurt Otomobil Fuarı, 12 Eylül tarihinde başlarken; Subaru, fuarda tanıtacağı üç yeni modeliyle gündemin ilk sırasındaki yerini şimdiden aldı. C sınıfı crossover kategorisine mükemmelliği getiren Subaru XV’nin dünya prömiyerini yapmaya hazırlanan Subaru, kompakt segmentin güçlü temsilcisi yeni Impreza’yı da yine fuar kapsamında sergileyecek. Subaru’nun Toyota ile ortak geliştirdiği ve üretimine 2012 senesinde başlanacak olan spor otomobil konsepti Subaru BRZ’de Frankfurt’ta otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak…

Otomotiv sektörünün global ölçekte en önemli etkinliklerinden biri olan Frankfurt Otomobil Fuarı, 12 Eylül tarihinde tüm sektör temsilcilerine, markalara ve otomobil tutkunlarına kapılarını açarken, Subaru’nun Fuar’da tanıtacağı yeni modelleri de büyük merakla bekleniyor. Türkiye’de Bayraktar Grubu tarafından temsil edilen ve son dönemde “Confidence in Motion” marka sloganıyla yepyeni bir felsefe doğrultusunda ilerleyen Subaru, Frankfurt’ta sergileyeceği üç modeliyle de iddiasını ortaya koyacak. 13 Eylül Salı günü saat 9:30’da Salon 8.0 Stant: D 20’de gerçekleşecek basın toplantısında Subaru XV’nin dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.

SUBARU XV’nin dünya prömiyeri Frankfurt’ta
Subaru’nun, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştireceği modeli Subaru XV olacak. C sınıfı crossover araçların yeni neslini temsil eden Subaru XV, mükemmel siluetiyle çağdaş ve farklı bir tasarım arayanların ilgisini çekmeye, daha konsept otomobil olarak tanıtılmasından itibaren başladı. Frankfurt’ta, üretim versiyonuyla otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak olan SUBARU XV, “mükemmel mühendislik” anlayışını temel alıyor. Crossoverler’ın güçlü silüetini, yepyeni ve modern bir görünümle sunan XV’nin, dayanıklı, dinamik ve benzersiz tasarımı, Subaru’nun karakteristik stilini de gözler önüne seriyor.

Dış görünümünde ön ve arka cephede altıgen tasarımları, farlarda keskin kartal gözlerini öne çıkaran Subaru XV, iç tasarımda ise ferahlık ve güven duygusuyla ön plana çıkıyor. Bu ferahlık aynı zamanda yolculara güven hissi vererek, Subaru’nun “Confidence in Motion” marka sloganıyla da mükemmel bir uyum sağlıyor. XV rakiplerinin büyük çoğunlukla iki çekerli olduğu crossover kategorisinde standart simetrik dört çeker özelliği ile göz dolduruyor. 4.5 metrelik uzunluğu ile kompakt sınıf sınırlarını zorlayan XV, 1.6 metre yüksekliği ile arazi koşullarına uygun olduğunu ispatlıyor. 2.6 metre olan dingil mesafesi ise iç mekanın ne kadar ferah olduğunun bir kanıtı. Fuarda yeni nesil Lineatronik (CVT) şanzıman ile donatılmış 2 litrelik motora sahip versiyonu tanıtılacak olan XV’de yeni nesil 1.6 litrelik motorda kullanılacak.

Kompakt segmentin yepyeni gücü SUBARU Impreza da Frankfurt’ta
Japon otomobil devi Subaru’nun Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği yeni modellerinden bir diğeri de Yeni Subaru Impreza olacak. Daha önce Amerika’da meraklılarının ilgisine sunulan Impreza, Subaru’nun “Confidence in Motion” mottosu doğrultusunda üretilmiş ilk otomobil olma özelliğini taşıyor. Impreza boyutları çok fazla değiştirmeden sunduğu ferah iç mekan özelliğiyle, gerçek keyif ve kalite hissini arayanların da büyük beğenisini topluyor.

Değişen müşteri tercihleri doğrultusunda kalite çıtasını yükseltmeyi, yeni dönemdeki en büyük global çalışmalarından biri olarak gören Subaru, Impreza’yı da bu hedefinin ilk meyvelerinden biri olarak tüketicilerine sunuyor. Altıgen tasarımlı tampon ve ızgarası ile atak ve sportif bir duruş sergileyen Subaru Impreza, sürücü ve yolcu için pratik unsurlar içeren iç mekanında da, tasarımın yanı sıra kullanılan malzemelerin yüksek kalitesiyle öne çıkıyor. Ayrıca, yıllardır Subaru’ya duyulan güveni perçinleyen sürekli simetrik dört çeker sistemi (AWD), yeni Impreza’da da kullanılıyor. Performanstan hiçbir zaman ödün vermeyen Subaru, güvenliği de sürekli ön planda tutmaya devam ediyor. Yeni Impreza için geliştirilmiş yeni nesil 1,6 litrelik motor ve onunla uyum içerisinde çalışan özel CVT şanzıman, Frankfurt Otomobil Fuarı’nın yenilikleri listesinde başlarda yer alıyor.

Subaru ve Toyota’nın muhteşem ortaklığı: Subaru BRZ
Subaru’nun, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda merakla beklenen bir diğer modeli ise Subaru BRZ. Subaru otomobillerinin üreticisi Fuji Ağır Sanayi’nin, Toyota ile ortak geliştirdiği arkadan itişli bir spor otomobili olan Subaru BRZ, Frankfurt’ta teknoloji konsepti ile görücüye çıkacak.

Adını, Boxer Motor (B – Boksör tipi motor), Rear Wheel (R – Arkadan çekişli) ve Zenith (Z – zirve, doruk) sözcüklerinin ilk harflerinden alan BRZ modeli, spor arabaların yarattığı tutkuyu sonuna kadar yaşatıyor. Bugün artık Subaru’nun imzası haline gelen karşılıklı yatay Subaru Boxer motor teknolojisiyle can bulan Subaru BRZ’nin üretimine 2012 ilkbaharında başlanacak. 2.0 Litrelik direkt enjeksiyonlu atmosferik bir motora sahip olacak BRZ’nin uzunluğu 4.2 metre. Kompakt ölçülerdeki otomobilin 1.2 metrelik yüksekliği saf yol tutuş zevkinin habercisi oluyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: