Superleague Formula Belçika İçin Hazır

Kategori : Bülten/Pist

Superleage Formula sezonun ikinci yarışı için 16-17 Temmuz tarihlerinde Belçika’nın Zolder pistine gidiyor. 10 virajlı, 4.1 Km uzunluğundaki pist uzun düzlüklerle geniş virajların bir karışımı. Ayrıca yavaş ve teknik kısımlarda mevcut. Geçmiş senelerde Formula 1 Belçika GP’sine de ev sahipliği yapan Zolder pisti pilotların da favorisi.

Geçen ay yapılan sezonun ilk yarışında Süper Final’i Antonio Pizzonia’nın (Brezilya) önünde bitiren ve sezona iyi başlangıç yapan Craig Dolby yine İngiltere aracını kullanıyor olacak. Dolby’nin galibiyeti onu para ödülü listesinde en üst sıraya çıkarırken takımı İngiltere’yi de üçüncülüğe taşımıştı. Şampiyonada takımlar klasmanında ilk iki sırada Japonya ve Avusturalya bulunuyor. Aynı puana sahip iki ülke Assen’de koşulan ilk yarışta 7. ve 8. sırada finiş görmüş, ikinci yarışta da ilk iki sırada yer almışlardı.

Pilotlar şampiyonasının lideri Craig Dolby yarış öncesi şunları söyledi: “ Zolder çok keyif alarak yarıştığım bir pist. İlk tek koltuklu yarış serisinde yarışmaya Belçika’da başlamış ve Belçika Formula Renault Şampiyonası yarışını kazanmıştım orada. Ayrıca 2009 Superleague Formula yarışını da kazanmıştım. Bu başarıyı tekrarlamak istiyorum.”

Bu yarışta Galatasaray’da da bir pilot değişikliği var. İlk yarış Galatasaray’ın aracını kullanan Andy Soucek bu yarış İspanya’nın Atletico Madrid aracının direksiyonunda olacakken, Türkiye ve Galatasaray aracını Fransız Frank Perepa kullanacak. 1984 doğumlu Fransız pilot 2008, 2009 ve 2010’da Superleague Formula yarışlarında start aldı. Ülkemizi uluslararası motorsporlarında temsil edem tek türk futbol takımı olan Galatasar’ın aracına teknik servisi ilk yarışta olduğu gibi DeVillota Motorsports verecek.

Zolder’de mücadele seriye yeni gelen pilotlarla artacak. Rus pilot Mikhail Aleshin seride ilk yarışına çıkacakken, Superleague formula’nın eski yüzleri Chris van der Drift ve Max Wissel de şampiyonaya geri dönüyor. Şampiyonanın kalanı Craig dolby ve diğer pilotlar için hiç de kolay olmayacak.

Pazar günü koşulacak yarışları Digiturk – GS TV ve D Smart – Sports TV’den izleyebilirsiniz. Cumartesi günü sıralama turlarının yapılacağı seride Belçika, Hollanda, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Lüksemburg, Yeni Zelanda, Japonya, Rusya, İspanya, Kuzey Kore, Brezilya ve Avusturalya’nın yanı sıra ülkemizi 10 kapı numarası ile Galatasaray temsil edecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: