Tırmanma heyecanı Kartepe’ye taşınıyor

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Kocaceli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından organize edilecek olan 2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın altıncı ayağı olan KOSDER Kartepe Tırmanma Yarışı’nın son hazırlıkları tamamlandı.

6-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek yarış Kocaeli Kartepe Belediyesi sınırlarında bulunan Maşukiye Kartepe Kayak Merkezi çıkış yolu üzerindeki parkurda yapılacak. Yarış, altı kilometre uzunluğundaki parkurda, iki çıkış üzerinden oluşacak. Perşembe günü, 18:00’da kayıtların kapanacağı yarışa yüksek katılım bekleniyor.

6 Ağustos Cuma günü Teknik ve İdari kontrollerin yapılacağı yarışın startı Cumartesi günü sabah koşulacak antrenman çıkışlarının ardından verilecek. Yarışın ilk çıkışları saat 14:30’da ikinci çıkışları ise 16:00’da başlayacak.

KOSDER Kartepe Tırmanma Yarışı alışılagelmişin dışında hafta sonu yerine, cuma ve cumartesi günleri organize edilecek. Bu konu ile ilgili açıklama yapan yarış direktörü Gökhan Elbir şunları söyledi: ” Tırmanma yarışlarında parkuru yarış günü trafiğe kapatıyoruz, yaptığımız ön incelemede gördük ki özellikle bu dönemde Kartepe yolunun Pazar günü trafiği oldukça yoğun oluyor ve alternatif bir yol yok. Biz de yarışı Cuma ve Cumartesi’ye çekmeye karar verdik. Bize destek veren yerel yetkililere ve işletmelere teşekkür ederiz.” Yarış, aynı zamanda bölgeye de hareketlilik getirecek ve izleyenlere için harika bir görsel şölen sunacak.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası bu sezon altı kategoride koşuluyor. Farklı güçlerdeki otomobillerin ayrı kategorilerde yarıştığı şampiyonada sezon sonuna yaklaşılırken puan hesapları yapılıyor. Kategorilere göre şampiyonadaki ilk üç isimlerin puan durumu söyle:

KAT 1: Alper Akgün (60), Burak Özaltolmaz (32), Sinan Saatçi (32)
KAT 2: Tunç Tuncer (67), Ümit Kemal Coşkun (52), Cem Şit (30)
KAT 3: Bülent Gürkan (60), Emrah Artuner (46), Murat Altıntaş (28)
KAT 4: Ünal Şenbahar (57), Öğül Orhan(34), Vedat Diker (18)
KAT 5: Cem Acar (54), Taner Şengezener (42),Çağrı Tarık Zeybek (22)
KAT 6: Ahmet Selçuk Yalcın (15), Serhat Susuzluoglu (12),Tan Uydaş (10)

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: