Tırmanma Şampiyonası Efsanevi Bozhane’yle Devam Ediyor

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

2011 Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 2. yarış Mapfre Genel Sigorta Bozhane Tırmanma ile devam ediyor. İSOK – İstanbul Otomobil Sporları Kulubü tarafından organize edilen yarış, bu yıl da efsanevi tırmanma etabı Bozhane’de koşulacak.

Yarışa 16 sporcu kayıt yaptırdı. 15 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan yarışta, ekipler 6.5 km’lik etabı 2 kez çıkacaklar. Organizasyon 10:30’daki ilk antreman çıkışıyla başlayacak. 12:00’deki ikinci antreman çıkışından sonra, 14:30’da yarışın birinci çıkışı ve 16:30’da yarışın ikinci çıkışı yapılacak. Ödül töreniyse, servis alanında saat 18:30’da organize edilecek.

Halid Avdagiç’in Yarışma Direktörlüğü’nü üstlendiği Bozhane Tırmanma’da, Vedat Bostancı ve Emrah Ersoy da Yarışma Direktörü Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Yarışma Direktörü Halid Avdagiç, yarış öncesi son hazırlıkları şu sözlerle değerlendirdi; “Yarış için uzun zamandır sürdürdüğümüz hazırlıklarımızın sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. Bu yıl, Bozhane Tırmanma’nın parkurunu, Türk Otomobil Sporu tutkunlarının efsane olarak nitelendirdikleri ve bir zamanlar İskender Atakan, Emre Yerlici, Serdar Bostancı, Nejat Avcı gibi şampiyon pilotları efsane otomobilleri ile seyrettikleri şekliyle veriyoruz. Yarış, klasik yerinden start alacak ve Atış Poligonu geçtikten sonra Polonezköy – Mahmut Şevket Paşa Kavşağında sona erecek. Hava durumu tahminleriyse bizi çok mutlu ediyor. Yarışın çok güzel bir bahar gününde koşulacağını düşünüyoruz. Hava durumu, bize yarışa çok uygun şartlar sağlayacak.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: