Tırmanma Sezonu Abant’ta devam etti.

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bulunan Abant yöresinde organize edilen Türkiye Tırmanma Şampiyonası 5. Ayak yarışı başarı ile organize edildi.

Cumartesi günü Bolu vilayet meydanından verilen seremoni Start’a Boluların büyük ilgisi vardı. Meydanda bulunan Anıtpark içerisinde gerçekleştirilen Teknik kontrolden başlayarak seyirciler start organizasyonuna büyük ilgi gösterdiler. Bolu Vali yardımcısı Sayın Cemal YILDIZER ve Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ’ın katılımı ile gerçekleştirilen seremonik start’ın ardından yarışmacılar Pazar günü koşulacak büyük yarış öncesi dinlenmeye çekildiler. Abant’ın konumu ve turistik tesislerinin çokluğu nedeni ile civarda konaklayan bir çok yerli ve yabancı turist yarışma parkurunu ziyaret etti. Seyirci yönlendirmeleri ve hazırlanan bültenler sayesinde parkura ulaşan ve yarış hakkında bilgilenen seyirciler büyük bir heyecan ile yarışma saatini beklemeye başladılar.

Pazar günü saat 12:30’da başlayan antrenman çıkışlarının ilkinde 12 kapı numarası ile kategori 1 liderliği için mücadele veren Barkın ŞAHİN takla atarak yarış dışı kaldı. Ankaralı yeni pilot Hakan ÜNSAL ise ilk yarışında mekanik arıza nedeniyle 1. Antrenman çıkışında yarışa veda etti.

Rekabetin her kategoride üst düzeyde olduğu yarışın üçüncü ve son çıkışında yağan yağmur derecelerin belirlenmesinde önemli rol oynadı. Yarışmanın finişinin ardından yerel idarecilerin, sporcuların ve çok sayıda basın mensubunun katılımı ile Büyük Abant Oteli’nde düzenlenen ödül törenine geçildi. Kategorilerinde ilk üçe giren sporcuların yanı sıra parkurda üç çıkış içerisinde en iyi zamanı kaydeden pilot da ödülünü aldı.

ANOK tarafından ulusal şampiyonanın çok üzerinde bir kalitede organize edilen Abant Tırmanma yarışı sayesinde sporcular hünerlerini sergilerken, şanslı izleyicilerde harika bir hafta sonu geçirmiş oldu.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: