İsabeyli Tırmanma Yarışında Az Katılım, Çok Rekabet

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 3. ayağı Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından Nazilli’nin İsabeyli Beldesinde yapıldı. Çobanlar köyüne çıkan 6 km lik asfalt parkurda iki çıkış üzerinden yapılan yarışın teknik kontrolu İsabeyli çarşı meydanında gerçekleştirildi.

4 Ayrı kategoride yapılan İsabeyli Şırlan Tırmanma yarışının antremanlarında bile kalabalık bir seyirci kitlesi vardı. Yarış öncesi günün en iyi antrenman zamanını Bursalı yarışcı Tolga Çilingir 4.16.80’lik derecesiyle elde etti. Yarışın ilk abandonesi, antrenmanlarda otomobilinin aksı kesilen Ömer Okkaoğlu oldu.

14 Yarışmacının yarıştığı İsabeyli Şırlan Tırmanma yarışının startını Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız verdi. Şampiyonayı AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, AK Parti İl Başkanı Sadık Atay, İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim birlikte izledi. Birinci çıkışların sonunda kategorilerinde Mithat Diker,Tolga Çilingir,Tunç Tuncer ve Can Ekin lider durumdaydı. Birinci çıkışta Şahap Besci kullandığı Opel Corsa, otomobili ile finişi geçtikten sonra hızını kesemeyince virajı dönemedi ve bariyerleri geçip dağa çarptı. Şahap, teknik görevlilerin çalışmalarının ardından yarışa devam edebildi. İsabeyli halkının yanısıra Nazilli ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda seyirci yarışı büyük bir ilgi ile izledi.

İkinci çıkışların tamamlanmasıyla birlikte Şırlan Tırmanma Yarışını kazananlar da belirlendi. Kategori 4 de yarışa katılan tek yarışmacı Mithat Diker, 10:48,60’lık derecesiyle birinci oldu. Kategori 3 de Bursalı yarışcı Tolga Çilingir 08:27,90’lık zamanı ile, İzmirli yarışcı Öğül Orhan’ın önünde finişi geçerek birinci olunca şampiyonada büyük bir avantaj elde etti. Bu kategoride ilk kez bir yarışa katılan Şahap Besçi üçüncü oldu. Kategori 2 de Tunç Tuncer 09:17,40 Kategori 1 de Can Ekin 10:15,10’luk dereceleriyle birinci oldular. Yarışa katılan ve dereceye giren yarışmacılara İsabeyli Belediyesi önünde kupalarını Belediye Başkanı Kuvvet Erim ve Meclis Üyeleri birlikte verdi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: