İsabeyli’de S2000 sürprizi

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Türkiye Tırmanma Sezonu’nun ilk yarışı olan İsabeyli Tırmanma Yarışı’nın kayıt listesinde S2000 sürprizi yer alıyor. Ay sonunda İzmir’de düzenlenecek olan Ege Rallisi’ne hazırlık amacı taşıyan bu proje İsabeyli Tırmanma Yarışı’nın kayıt listelerinin belli olması ile ortaya çıktı. Bu sezon rallilerde sıkı bir mücadeleye girecek olan Ford ve Peugeot ilk mücadelelerine İsabeyli’de başlayacaklar.

Geçen sezon asfalt yarışlara girmeyen Ford ekibinin hem aracın asfalt ayarlarını güncellemek hem de pilotlarının ay sonundaki yarışa hazır olmasını sağlamak için iki Fiesta S2000 ve iki Fiesta R2’sini yarışa kaydettirdi. Süper 2000 araçları Yağız Avcı ve Murat Bostancı kullanırken, R2 araçları yine Emre Yurdakul ve Orhan Avcıoğlu kullanacak.

Ford’un bu atağına karşılık vermek isteyen Peugeot da önceki gün başladıkları hazırlıkları tamamladı ve Serkan Yazıcı ve Burcu Çetinkaya’yı yarışa yetiştirdi.

Cumartesi günü teknik ve idari kontrollerin yapılacağı İsabeyli Tırmanma Yarışı’nda antrenmanlar Pazar günü 9.30’da başlayacak. İki çıkış antreman yapacak ekipler Pazar günü 13:00’da start alıp iki çıkışta yarışacaklar. İki çıkışın ardından yarışın töreni akşam saatlerinde düzenlenecek.

Tırmanma Yarışı ile beraber Otofest de düzenleyen Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) yetkilileri S2000 de katılımı ile yarışın daha da fazla ilgi çekeceğini düşünüyor. İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim’in de yoğun çabası ile düzenlenen İsabeyli Tırmanma Yarışı son yıllarda görülmemiş bir izleyici sayısına ulaşabilecek.

Rallidergisi’nin ele geçirdiği resmi olmayan kayıt listesini buradan indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: