İsabeyli’de yağmur engeli

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk ayağı Cumartesi günü OTOFEST kapsamında yapılan aktivitelerle başladı. Yarışın teknik kontrolü sırasında yağan şiddetli yağmur programa bir süre ara verilmesine neden oldu. Pazar günü yapılan ilk antrenman çıkışında 14 araç start aldı ancak finişe 12 sürücü ulaşabildi. Mithat Diker ve Egemen Çivicioğlu’nun sağ ön aksları koptuğu için yarış dışı kaldılar.

Şiddetli yağış ve sis altında gerçekleşen ilk antrenman çıkışında en iyi zamanı Taner Şengezener elde etti. İkinci çıkışta şanzuman sorunu yaşayan Taner liderliği Kuvvet Erim’e devretti.

Yarışın startına yakın yağmur biraz hafiflerken parkurun üst kesiminde oluşan sis bazı yarışmacıları oldukça zorladı. Otomobilindeki sorunu gideremeyen Taner yarışın ilk çıkışında kategorisinde son sırada yer aldı. Kuvvet Erim ikinci en iyi zamanın sahibi olurken Vedat Diker 4.14.30 luk zamanı ile Kategori 4 de liderliğe oturdu. Kategori 3 de uzunca bir aradan sonra parkurlara dönen Sanver İmrahor ilk çıkışta İzmirli rakibi Şahap Besci’nin önünde yer aldı. İlk çıkışların sonunda Kategori 2 de Ümit Kemal Coşkun, Kategori 1 de ise Dinçer Akgün birinci sırada yer aldı.

Yağmura rağmen izleyici rekoru kırılan yarışta ikinci çıkışlarda hava şartları biraz düzelince zamanlarda aşağı çekildi. Kuvvet Erim bu çıkışında iki kez spin atarak yaklaşık 25 saniye zaman kaybedince kategorisinde 3. oldu. Vedat Diker ikinci çıkışında günün en iyi zamanını elde etti ve kategorisinin birincisi oldu. Yağmura rağmen seyircinin yoğun olduğu yarışta kategori 3 de Sanver İmrahor, kategori 2 de Ümit Kemal Coşkun ve kategori 1 de Dinçer Akgün birinci oldu.

2011 İsabeyli Tırmanma Yarışı Neticeleri

2011 İsabeyli Tırmanma Yarışı Antreman Neticeleri

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: